Nr 12/2007 (163)

CHWILE ZADUMY I ZABAWY W SZKOLE PODSTAWOWEJ W WARSZEWICACH

Październik usypiał przyrodę pięknym słońcem, kiedy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Warszewicach przeżywały chwile zadumy i zabawy pod opieką swoich nauczycieli. Intensywność, z jaką żyje społeczność szkolna w pałacowych murach, może wprawić niejedną osobę w zachwyt i być powodem do dumy dla Dyrekcji, Rady Pedagogicznej, rodziców i uczniów z Warszewic, Biskupic i Wymysłowa.

   Już od września chłopcy z klas III – VI odbywają treningi hokeja na trawie pod kierunkiem pana Andrzeja Makowskiego. Nawiązanie współpracy między naszą szkołą a Uczniowskim Klubem Sportowym „Bałagany” Łubianka sprawiło, że ponad 20 uczniów poznaje tajniki nowej dyscypliny sportu, którą, jak się okazało, interesowało się już dawno. Działo się tak nie bez przyczyny – trudno bowiem nie wiedzieć, że przecież to właśnie KS „Bałagany” jest aktualnym Mistrzem Polski juniorów, a pan Andrzej Makowski należy do najlepszych szkoleniowców tej dyscypliny sportu w Polsce (jest on trenerem Reprezentacji Polski w hokeju na trawie – wicemistrzów Europy). Cieszy więc fakt, że uczniowie z Warszewic uczą się od najlepszych.

   Dzięki zaangażowaniu trenera i przychylności działaczy klubu chłopcy trenują w Warszewicach i w Łubiance. Wybrańcy mogli obejrzeć mecz klubu Pomorzanin Energohandel, który odbył się na boisku ze sztuczną trawą w Toruniu. Chłopcy spotkali się z zawodnikami, mogli spróbować swych sił na profesjonalnym boisku, a o radości, jaką im to sprawiło niech świadczy fakt, że otrzymana podczas spotkania z zawodnikami „Pomorzanina” Toruń piłka do hokeja była pokazywana na okolicznościowym apelu niemal jak trofeum. Chłopiec opowiadając o pobycie na meczu w Toruniu poinformował zebranych na apelu kolegów i koleżanki – ,,Byliśmy na meczu i wygraliśmy!’’. To zdanie najlepiej obrazuje radość i zaangażowanie młodych adeptów hokeja na trawie w Warszewicach.

   Również hokejem, ale na lodzie stara się zarazić swoich uczniów nauczyciel wychowania fizycznego – pierwszy rok pracujący w SP Warszewice – pan Tomasz Plaskiewicz. Zorganizował on 19.10.2007r. wyjazd na mecz TKH Toruń. Dzięki uprzejmości działaczy klubu nasi uczniowie (44 osoby!) nieodpłatnie mogli obejrzeć spotkanie, w którym nie obyło się bez dogrywki i rzutów karnych. Niewątpliwą atrakcją dla „młodych kibiców” z Warszewic był fakt, że w bramce Torunian stał brat pana Plaskiewicza, dzięki któremu uczestnicy wyjazdu mogli po meczu spotkać się z hokeistami w szatni, zadać im pytania, a także otrzymać autografy.

   Po wrażeniach sportowych przyszedł w październiku czas na chwilę zadumy nad życiem Jana Pawła II. Społeczność Szkoły Podstawowej w Warszewicach uroczyście obchodziła 16.10.2007r. Dzień Papieski. Na spotkaniu z tej właśnie okazji uczniowie i nauczyciele wysłuchali słowa ks. proboszcza Grzegorza Pszenicznego, a także obejrzeli montaż słowno – muzyczny wzbogacony pokazem multimedialnym. Podczas akademii wręczono również nagrody dla zwycięzców wewnątrzszkolnego konkursu plastycznego.

   O zorganizowanie okazji do tańca i zabawy zadbała w październiku pani Stanisława Orłowska, która pełni w szkole funkcję opiekuna Samorządu Szkolnego.  Pod jej opieką odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły przy ognisku. Pieczono na nim kiełbaski i ziemniaki, a następnie podczas dyskoteki wybrano najsympatyczniejszego chłopaka w szkole.

    Podniosłe chwile przeżywali w październiku najmłodsi uczniowie wraz ze swoimi rodzicami, gdyż odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia SP Warszewice. Towarzyszyło temu wydarzeniu  wzruszenie, trema, a nawet łzy radości w oczach dzieci i rodziców.

   Nie przebrzmiały jeszcze w pełni echa występu „Pierwszaków”, kiedy do szkoły przybyli profesjonalni muzycy z Orkiestry Kameralnej w Toruniu z przedstawieniem edukacyjnym pt. ”Malowane dźwiękami”. Ich występ sprawił, że sala gimnastyczna stała się miejscem zaczarowanym dźwiękami fortepianu, wiolonczeli i klarnetu.

   Po chwilach zabawy, sportowych emocji i nauki przy muzyce w ostatnich dniach października uczniowie naszej szkoły stanęli nad grobami przodków, aby oddać im należną cześć i zapalić symboliczne znicze. Uczniowie klasy VI udali się do grobowca rodziny Zawiszów w Chełmży, a dzieci z oddziału przedszkolnego i klas II i III modliły się nad mogiłą tych, którzy zginęli za Ojczyznę w 1939r., a zostali pochowani na cmentarzu parafialnym w Biskupicach.

   Jak się okazuje – październikowe słońce usypiało przyrodę, ale nie uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Warszewicach. Wypada tylko życzyć sobie, aby intensywność, z jaką społeczność szkolna pod kierunkiem nauczycieli pracowała w minionym miesiącu, pozostała na kolejne dni nauki.

drukuj (CHWILE ZADUMY I ZABAWY W SZKOLE PODSTAWOWEJ W WARSZEWICACH)

 • autor: Honorata Żeglarska

Dodaj nowy komentarz

:

:

:

* pole wymagane

 • Kontakt

  tel. +48 56 678 82 17, 678 82 18
  fax +48 56 678 82 19
  gmina@lubianka.pl
  lubianka@zgwrp.org.pl
  Zapraszamy do Urzędu Gminy codziennie
  poniedziałek, środa czwartek: 7.30 – 15.30
  wtorek: 7.30 – 16.30
  piątek: 7.30 – 14.30
  Urząd Gminy w Łubiance
  Aleja Jana Pawła II nr 8
  oraz ul. Toruńska 97
  87-152 Łubianka
  NIP 956-18-70-602
  REGON 000539756
  Numer konta: BS w Toruniu - O/Łubianka 60951100002003002149020001
  Aby skontaktować się z pracownikami wydziałów prosimy kliknąć tutaj
 • Awaria

  Aby zgłosić awarię gminnych urządzeń wodno-kanalizacyjnych prosimy o wybranie numeru z poniższej listy. W przypadku braku połączenia należy wybrać kolejny numer telefonu.

  Andrzej Sierocki, kier. wydziału

  508-221-372

  Marzenna Winiarska

  530-442-940

  Jerzy Afelt

  502-234-457

  Tomasz Szreder

  502-234-477

  Sławomir Wronka

  502-272-125