Wszystkie aktualności

Relacja z XVII Wojewódzkiego Festiwalu Pieśni Patriotycznej "Tobie Polsko"

9 września 2022 r. w murach średniowiecznej warowni w Zamku Bierzgłowskim odbyła się XVII edycja Wojewódzkiego Festiwalu Pieśni Patriotycznej „Tobie Polsko”.
 W bieżącym roku Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczak w Łubiance pozyskała do współpracy przy organizacji festiwalu   Bibliotekę -  Centrum Kultury w Łubiance i Diecezjalne Centrum Kultury w Zamku Bierzgłowskim. Festiwal został objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego pana Piotra Całbeckiego oraz medialnym patronatem TVP.

            W tym roku uroczystość odbyła się w nowej formule. Konkursową, muzyczną część imprezy poprzedziło rozdanie nagród w XVII Wojewódzkim Konkursie Plastyczno – Literackim, którego motto w tym roku brzmiało: „Tak Cię widzę, tak Cię pisze, Polsko”.

            Goście Festiwalu tłumnie pojawili się w zamkowej sali koncertowej. Byli wśród nich: Wójt Gminy Łubianka pan Jerzy Zająkała, przedstawiciel Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego, wicedyrektor Departamentu Promocji Urzędu Marszałkowskiego pan Krzysztof Wasita, Dziekan Bierzgłowski ks. dr Rajmund Ponczek,  przewodniczący Rady Gminy Łubianka pan Zbigniew Cywiński, Zastępca Wójta Gminy Łubianka pan Wojciech Konstanty, dyrektorzy szkół  Gminy Łubianka, radni i sołtysi Gminy Łubianka, Inspektor do spraw Oświaty Urzędu Gminy Łubianka pani Anna Filus, przedstawicielki Rady Rodziców Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Łubiance pani Kamila Łajczak oraz  pani Wioletta Kulczak, członkinie Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Łubianka, seniorzy Gminy Łubianka, mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej z Pigży i Browiny oraz państwo Małgorzata i Jacek Ziółkowscy. Szczególnymi gośćmi Festiwalu byli kombatanci ze Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej okręg Toruń – prezes okręgu pan Lesław Welker i członek związku pani Kazimiera Zańczuk.

Uroczystego otwarcia Festiwalu dokonały Dyrektor SP Łubianka Honorata Żeglarska oraz Dyrektor BCK Łubianka Danuta Kwiatkowska. Po wysłuchaniu przemówienia Wójta Gminy Łubianka Jerzego Zająkały rozpoczęto rozdanie nagród i wyróżnień w konkursie plastycznym.
Jury w składzie: pani Anita Przybyszewska – Pietrasiak, artysta plastyk, doradca metodyczny sztuki  i pani Gabriela Rumińska, doradca metodyczny religii ( obie panie reprezentują Toruński Ośrodek  Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli ) po obejrzeniu 368 prac nadesłanych z terenu województwa postanowiły przyznać następujące nagrody:

Kategoria klas I – III

I nagroda: Stanisław Pernak, Szkoła Podstawowa w Wybczu, opiekun: pani Ewa Tutak

II nagroda: Marianna Belke, Szkoła Podstawowa nr 28 w Toruniu, opiekun: pani Beata Wengerska

III nagroda: Mateusz Bałos, Szkoła Podstawowa w Łubiance, opiekun: pani Ewa Kowalik

 

Wyróżnienia:

  • Agata Pawlak, Szkoła Podstawowa w Kończewicach, opiekun: pani Agata Ziółkowska
  • Tymon Frątczak, Szkoła Podstawowa w Brąchnowie, opiekun: pani Agnieszka Drążela
  • Wojciech Świerczyński, Szkoła Podstawowa w Sławsku Wielkim, opiekun: pani Beata Karpińska
  • Jagoda Kościelna, Szkoła Podstawowa w Grzybnie, opiekun: pani Joanna Bruska – Kowalik
  • Antoni Was, Szkoła Podstawowa nr 4 w Toruniu, opiekun: pani Małgorzata Wiatr

Kategoria klas IV – VI

I nagroda: Robert Czachowski, Szkoła Podstawowa w Ostaszewie, opiekun: pani Iwona Szymańska

II nagroda: Julia Dębska, Szkoła Podstawowa w Osieku, opiekun: pani Katarzyna Sadowska

III nagroda: Maksymilian Bandosz, Szkoła Podstawowa w Świerczynkach, opiekun: pani  Paulina Malejka – Rogalska

Wyróżnienia:

  •   Jakub Wojciechowski, Szkoła Podstawowa nr 24 w Toruniu, opiekun: pani Anna Koprowska
  •   Kornelia Kowalik, Szkoła Podstawowa w Górsku, opiekun: pan Janusz Heyka
  •   Michalina Tomczak, Szkoła Podstawowa w Pigży, opiekun:  pani Violetta Korpalska
  •   Antonina Puzon, Szkoła Podstawowa w Łubiance, opiekun: pani Teresa Głębocka
  •   Lidia Lewandowska, Szkoła Podstawowa w Jastrzębiu, opiekun:  pani Monika Barnik

Kategoria klas VII – VIII

I nagroda: Krystian Chojnacki, Szkoła Podstawowa w Jajkowie, opiekun: pani Violetta Jasińska

II nagroda: Antonina Prowadzisz, Szkoła Podstawowa w Wybczu, opiekun: pani Teresa Głębocka

III nagroda: Marta Jaworska, ZE BLOK w Toruniu, opiekun: pani Barbara Zawadzka

 

Wyróżnienia:

  •   Zofia Makowska, Szkoła Podstawowa w Ostaszewie, opiekun: pani Iwona Szymańska
  •   Wiktoria Celmer, Szkoła Podstawowa w Obrowie, opiekun: pan Janusz Lewandowski
  •   Julia Jakubowska, Szkoła Podstawowa w Łubiance, opiekun: pani Teresa Głębocka
  •   Adam Marchlewski, Szkoła Podstawowa w Strzygach, opiekun: pani Katarzyna Sadowska
  •   Szymon Dynakowski, Szkoła Podstawowa nr 24 w Toruniu, opiekun: pani Anna Koprowska

 

Na konkurs literacki nadesłano 57 prac. Jury w składzie: panie Katarzyna Fiałkowska
 i Krystyna Mazurek, nauczycielki dyplomowane języka polskiego przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria klas IV – VI

I nagroda: Weronika Łenc, Szkoła Podstawowa w Pigży, opiekun: pani Kamila Beyer

II nagroda: Franciszek Umiński, Szkoła Podstawowa w Borzyminie, opiekun: pani Anna Umińska

III nagroda: Agata Czarnowska, Szkoła Podstawowa we Wrockach, opiekun: pani Magdalena Kowalczyk

Wyróżnienia:

  •   Ksenia Sztemborska, Szkoła Podstawowa w Łubiance, opiekun: pani Elżbieta Mazurek
  •   Miłosz Różański, Szkoła Podstawowa w Łążynie II, opiekun: pani Kamila Sharma
  •   Bartosz Dąbkowski, Szkoła Podstawowa nr 18 w Grudziądzu, opiekun: pani Magdalena Ziółkowska
  •   Karolina Stroińska, Szkoła Podstawowa w Lubiczu Dolnym, opiekun: pani Izabela Grześkowiak
  •   Maja Kazaniecka, Szkoła Podstawowa w Brąchnowie, opiekun: pani Anna Borkowska

Kategoria klas VII – VIII

I nagroda: Marika Łapkiewicz, Szkoła Podstawowa w Osieku, opiekun: pani Jolanta Rutkowska

II nagroda: Maksymilian Barański, Szkoła Podstawowa nr 18 w Grudziądzu, opiekun: pani Magdalena Ziółkowska

III nagroda: Weronika Czarnecka, Szkoła Podstawowa w Borzyminie, opiekun: pani Iwona Kruszyńska

Wyróżnienia:

  •   Martyna Tomczak, Szkoła Podstawowa w Pigży, opiekun: pani  Kamila Beyer
  •   Maja Pryba, Szkoła Podstawowa w Borzyminie, opiekun: pani Iwona Kruszyńska
  •   Agata Paluszewska, Szkoła Podstawowa w Wybczu, opiekun: pani Anna Tyburska
  •   Karolina Karwaszewska, Szkoła Podstawowa w Borzyminie, opiekun: Iwona Kruszyńska
  •   Weronika Zielińska, SzkołaPodstwowa w Ostaszewie, opiekun: pani Anna Dybowska

 

GRATULUJEMY WSZYSTKIM NAGRODZONYM I WYRÓŻNIONYM

 

Konkursy przygotowały i koordynowały nauczycielki Szkoły Podstawowej w Łubiance panie Teresa Głębocka, Anna Łada – Bieńkowska, Elżbieta Mazurek i Elżbieta Zglinicka.

Kolejnym punktem uroczystości były przesłuchania w części muzycznej festiwalu. Zaprezentowano 16 utworów w trzech kategoriach wiekowych.  Młodych wykonawców oceniało jury w składzie:

Przewodniczący: pan Janusz Heyka, nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej w Górsku, dyrygent Nauczycielskiego Chóru „Con Anima”

Pani Joanna Czajkowska – wokalistka, autorka tekstów i muzyki, laureatka m.in.
40 Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych

Pani Karolina Szparaga –teatrolog, wokalista i specjalista ds. promocji i edukacji Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni

Oto wyniki konkursu:

Kategoria wiekowa I – III

I nagroda: Lena Gleba, Zuzanna Wnuk, Zoja Kępińska, Szkoła Podstawowa w Brzozówce, „Żeby wojnom przyszło skręcić kark”, opiekun: pani Teresa Noworacka

II nagroda: Stanisław Pernak, Wiktoria Błażejczyk, Maja Paluszkiewicz, Miłosz Barnat,
 Szkoła Podstawowa w Wybczu, „ Biały Orzeł”, opiekun: pani Ewa Tutak

III nagroda: Karolina Stella Nadolska, Szkoła Podstawowa nr 28 w Toruniu,
 „Pierwsza kadrowa”, opiekun: pani Grażyna Ratajczak – Nadolska

Wyróżnienia:

  •   Antoni Szymański, Szkoła Podstawowa w Łysomicach, „Piosenka młodego patrioty”, opiekun: pani Beata Kożuchowska
  •   Lena Kulczak, Szkoła Podstawowa w Łubiance, „Modlitwa Armii Krajowej”, opiekun: pani Renata Pietrzykowska
  •   Jakub Hrabski, Stanisław Frankowski, Jan Zacheja, Szkoła Podstawowa nr 4 w Toruniu, „Deszcz jesienny”, opiekun: pani Małgorzata Wiatr

 

Kategoria wiekowa wiekowa IV – VI

 

I nagroda: Aleksander Zglinicki, Szkoła Podstawowa w Borzyminie, „ Róża i bez”, opiekun: pan Bartłomiej Umiński

II nagroda: Jagoda Prokop, Szkoła Podstawowa w Kurzętniku,
 „Dziś idę walczyć, Mamo”, opiekun: pani Anita Prokop – Dobrzalska

III nagroda: Zuzanna Lewandowska, Szkoła Podstawowa w Osówce,

„Żeby wojnom przyszło skręcić kark”, opiekun: pani Anna Dzwonkowska

 

Wyróżnienia:

  •   Wiktoria Kłosińska, Szkoła Podstawowa w Świerczynkach,
     „Dziewczyna z granatem”, opiekun: pani Anita Dundelska
  •   Wiktoria Synowska, Maria Syrocka, Karol Wałachowski, Szymon Wałachowski, Szkoła Podstawowa w Brąchnowie, „Przybyli ułani pod okienko”,
    opiekun: pani Marzanna Piórkowska
  •   Lena Machomet, Emilia Lewandowska, Agata Szczepańska,
     Szkoła Podstawowa w Warszewicach, „Szary mundur”,
    opiekun: pani Katarzyna Kępska
  •   Laura Kontowicz, Szkoła Podstawowa w Ostaszewie,

 „Dziś idę walczyć, Mamo”, opiekun: panie Iwona Szymańska i Anita Dundelska

Kategoria wiekowa VII – VIII

I nagroda: Julia Florkiewicz, Martyna Zygnerska, Amelia Auguścińska, Zuzanna Porębska, Szkoła Podstawowa w Obrowie, „Powrócisz tu”, opiekun: pan Janusz Lewandowski

II nagroda: Maja Śliwa, Szkołą Podstawowa w Skudzawach, „Dziewczyna z granatem”, opiekun: pan Bartłomiej Umiński

III nagroda: Oliwia Nadarzyńska, Zuzanna Krzepicka, Wojciech Orłowski,
 Szkoła Podstawowa w Drużynach, „Miasto 44”, opiekun: pani Bożena Grela

 

Ponad to przyznano nagrody specjalne:

  •   Nagroda specjalna Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego pana Piotra Całbeckiego dla Aleksandra Zglinickiego ze Szkoły Podstawowej w Borzyminie
  •   Nagroda specjalna Starosty Powiatu Toruńskiego pana Marka Olszewskiego dla Mai Śliwy ze Szkoły Podstawowej w Skudzawach
  •   Nagroda specjalna Wójta Gminy Łubianka dla Aleksandra Zglinickiego ze Szkoły Podstawowej w Borzyminie
  •   Nagroda specjalna dyrektora Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni dla Zuzanny Lewandowskiej ze szkoły Podstawowej w Osówce
  •   Nagroda dyrektora Biblioteki Centrum Kultury w Łubiance dla Leny Kulczak ze Szkoły Podstawowej w Łubiance
  •   Nagroda dyrektora Szkoły Podstawowej w Łubiance dla Stanisława Pernaka ze Szkoły Podstawowej w Wybczu
  •   Nagrody dla szkół uczestników za zajęcie I, II i III miejsca w poszczególnych kategoriach

W części artystycznej zaprezentowano fragmenty nagrodzonych prac literackich, a uczniowie klasy III a przygotowani przez panią Renatę Pietrzykowską wystąpili z „Koncertem Piosenek ( Nie) Zakazanych”.

 

Sponsorami   XVII Wojewódzkiego Festiwalu Pieśni Patriotycznej „Tobie Polsko” byli:

·         Urząd Marszałkowski w Toruniu

·         Starostwo Powiatowe w Toruniu

·         Gmina Łubianka

·         Gminna Komisja  Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Zapobiegania Narkomanii w Łubiance

·         Państwo Małgorzata i Jacek Ziółkowscy z Łubianki.

Nad sprawnym przebiegiem festiwalu czuwali prowadzący – Maja Olszewska – nauczycielka  w SP Łubianka oraz Sebastian Podkański – pracownik BCK w Łubiance.

Festiwal zakończyła wspólna modlitwa poprowadzona przez ks. Andrzeja Jankowskiego – dyrektora DCK w Zamku Bierzgłowskim.

 

Elżbieta Zglinicka

 

 

  • FestiwalDSC_1104
  • FestiwalDSC_1108
  • FestiwalDSC_1110
  • FestiwalDSC_1111
  • FestiwalDSC_1121
  • FestiwalDSC_1128
  • FestiwalDSC_1129
  • FestiwalDSC_1133
  • FestiwalDSC_1141
  • FestiwalDSC_1150
  • FestiwalDSC_1179
  • FestiwalDSC_1202
  • FestiwalDSC_1236
  • FestiwalDSC_1255
  • FestiwalDSC_1270
  • FestiwalDSC_1277
  • FestiwalDSC_1296
  • FestiwalDSC_1307
  • FestiwalDSC_1323
  • FestiwalDSC_1364

« wstecz

  • Kontakt

    tel. +48 56 678 82 17, 678 82 18
    fax +48 56 678 82 19
    ePUAP: /myxxo62135/skrytka
    gmina@lubianka.pl
    lubianka@zgwrp.org.pl
    Zapraszamy do Urzędu Gminy codziennie
    poniedziałek, środa czwartek: 7.30 – 15.30
    wtorek: 7.30 – 16.30
    piątek: 7.30 – 14.30
    Urząd Gminy w Łubiance
    Aleja Jana Pawła II nr 8
    oraz ul. Toruńska 97
    87-152 Łubianka
    NIP 956-18-70-602
    REGON 000539756
    Numer konta: BS w Toruniu - O/Łubianka 60951100002003002149020001
    Aby skontaktować się z pracownikami wydziałów prosimy kliknąć tutaj
  • Awaria

    Wydział Gospodarki Komunalnej informuje, że wszelkie awarie zewnętrznych sieci wodno-kanalizacyjnych można zgłaszać pod nr alarmowym 502 234 497.

    W przypadku braku połączenia należy wybrać nr telefonu z poniższej listy:

    Andrzej Sierocki, kier. wydziału

    508-221-372

    Marzenna Winiarska

    530-442-940

    Jerzy Afelt

    502-234-457

    Tomasz Szreder

    502-234-477

    Sławomir Wronka

    502-272-125

    Jarosław Surowiec                        731-732-916
    Dorota Tarczykowska 731-732-950

     

  • Odczyty

    Klikając w poniższy link nastąpi przekierowanie do strony obsługującej odczyt wodomierzy.

    LINK

  • Jakość powietrza

  • Film promocyjny

    ⬇️ Kliknij dwa razy ⬇️