Informator Gminny - Nr 11/2009 (187)

,,Każde życie, najmniej znaczące dla ludzi,

 

ma wieczną wartość przed oczami Boga

 

                                                                            Jan Paweł II

 

 

 

  NOWY INFORMATOR GMINNY

 

 

 

   Od grudnia br. zmieniamy szatę graficzną obchodzącego niebawem 20 lat istnienia Informatora Gminnego. Wprowadzamy format gazetowy, przygotowywany i składany w profesjonalnej technice drukarskiej. W nowym, 8 – stronicowym formacie będziemy starali się jeszcze pełniej         i ciekawiej informować o sprawach naszej wspólnoty lokalnej, w większym stopniu wykorzystując zdjęcia. Mając na uwadze koszty wydawania gazety przewidujemy równocześnie zmniejszenie ilości wydań Informatora do sześciu rocznie, czyli co 2 miesiące. Planujemy także zmianę sposobu dystrybucji Informatora. Liczymy w tym zakresie na współpracę z właścicielami sklepów na terenie gminy, do który po uzgodnieniu z ich właścicielami będziemy dostarczali określoną ilość egzemplarzy a mieszkańcy, dokonując zakupów, będą uzyskiwali bezpłatnie Informator. Mamy nadzieję, że nowy Informator przypadnie do gustu naszym mieszkańcom.

 

                                                                  Jerzy Zająkała

 

 

 

 

 

 KONSULTACJA ZAMIERZEŃ ROZWOJOWYCH

 

 

 

   Fundacja Ziemia Gotyku – LGD przygotowuje konkurs na dofinansowanie tzw. „Małych projektów”. W ramach konkursu, którego ogłoszenie jest przewidziane na grudzień br. lub styczeń roku przyszłego będzie można składać wnioski od dofinansowanie projektów zgodnych ze Strategią Rozwoju Ziemi Gotyku do wysokości 25.000 zł. W związku z tym, że limit finansowy programu jest ograniczony a zasięg jego oddziaływania obejmuje 4 gminy widzimy uzasadnienie przeprowadzenia dyskusji publicznej na temat gminnych priorytetów rozwojowych. Zapraszamy zatem przedstawicieli wszystkich podmiotów planujących udział w konkursie (sołectwa, stowarzyszenia, parafie, itd.) w dniu 27 listopada br. o godz. 16.00 do Centrum Kultury w Łubiance. Celem spotkania będzie rozpoznanie potrzeb potencjalnych beneficjentów oraz dyskusja na temat możliwości realizacyjnych.

 

                                                                  Jerzy Zająkała

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

11 KILOMETRÓW ZA NAMI!

 

 

 

    Miło mi poinformować, że wielkim sukcesem zakończył się XIII Bieg Niepodległości. Biegacze z całej Polski uczcili na sportowo 91 rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości w Gminie Łubianka.

 

   11 kilometrowa trasa biegła przez Łubiankę, gdzie przed Urzędem Gminy odbył się start do Biegu Głównego, Bierzgłowo, Zamek Bierzgłowski, Leszcz i Pigżę. Na starcie stanęło ponad 450 zawodników. Całą stawkę przez większą część trasy eskortował na policyjny radiowóz. Za nim jechał samochód terenowy z umieszczonym na „pace” widocznym zegarem. Meta znajdowała się na stadionie lekkoatletycznym, gdzie zawodnicy kończyli swoje zmagania, przy gromkim dopingu sporej grupy kibiców. Na mecie zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami, na których widnieje napis: „Amor patriae nostra lex” co znaczy: Miłość Ojczyzny naszym prawem. Tegoroczną nowością i organizacyjnym „strzałem      w dziesiątkę” był elektroniczny pomiar czasu (tzw. chipy), co udoskonaliło i usprawniło sporządzenie wyników i klasyfikacji poszczególnych kategorii wiekowych. Po zakończeniu biegu zawodnicy udali się do Szkoły Podstawowej w Pigży, gdzie tradycyjnie mogli posilić się grochówką. Podczas wręczania nagród najlepszym biegaczom wszyscy jednogłośnie wyrażali zadowolenie z organizacji zwodów, przygotowania trasy,         a nawet chwalili organizatorów za… zamówienie pogody, bo jak na listopad aura sprzyjała biegom. Na popularnym portalu biegowym czytamy komentarz do Biegu: „Witam. Byłem po raz pierwszy. Brawo dla organizatorów. Same plusy. Jedna        z lepszym moich tegorocznych imprez. Warto było jechać prawie 200 km w jedną stronę.”

 

   Tegorocznym zwycięzcą Biegu okazał się Błażej Brzeziński   z Bydgoszczy (MUKS Bydgoszcz), drugie miejsce zajął Marek Wojtas (Tucholanka Tuchola), a trzeci był Łukasz Górski. Wśród Pań zwyciężyła Arleta Meloch (GKS Olimpia Grudziądz), na drugim stopniu podium stanęła Krystyna Kuta, a trzecie miejsce zajęła Andżelika Dzięgiel.                 W klasyfikacji  drużynowej, gdzie brano pod uwagę sumę czasów czterech najlepszych zawodników danej drużyny, spośród 20 ekip zgłoszonych najlepszy okazał się gospodarz – KM „Truchcik” Łubianka (łączny czas – 2:40:58), przed KB TKKF Promyk Ciechanów (2:42:17) oraz TKKF Kolejarz Bydgoszcz (2:46:45).

 

    Oprócz Biegu Głównego odbyły się Biegi Dla Dzieci                i Młodzieży, w których na czterech dystansach (200, 400, 800 i 2000m) startowało blisko 60 młodych biegaczy. Nalepsi – zarówno chłopcy jak i dziewczęta – zostali nagrodzeni pucharami. Poniżej przedstawiamy wyniki: Dziewczęta 200m kat. do lat 6: I – Natalia Gaik, II – Zuzanna Cieślik, III Agata Zjawiona. Chłopcy 200m do lat 6: I – Wiktor Wrona,              II – Mateusz Zająkała, III – Piotr Chełek. Dziewczęta 400m kat. 7-9 lat: I – Zuzanna Latańska, II – Maria Szatkowska,    III – Martyna Lechowicz. Chłopcy 400m kat 7-9 lat:               I – Kamil Szmelter, II – Filip Kinczewski, III – Kornel Mucha. Dziewczęta 800m kat. 10-12 lat: I – Matra Welland,               II – Dominika Leba, III – Paulina Szmelter. Chłopcy 800m  kat. 10-12 lat: I – Konrad Szucha, II – Bartosz Drążkowski,    III – Przemysław Banaszek. Dziewczęta 2000m kat. 13-15 lat: I – Agnieszka Hrycajewska, II – Angelika Sykurska,              III – Dominika Derengowska. Chłopcy 2000m  kat. 13-15 lat: I – Jacek Krakówka, II – Krystian Rogożyński, III – Łukasz Kensik. Puchary i nagrody wręczali Wójt Jerzy Zająkała, Przewodniczący Rady Gminy Zbigniew Cywiński oraz Radny Rady Gminy Grzegorz Lewandowski.

 

    Jak co roku, spośród wszystkich zawodników startujących       w Biegu Głównym i Biegach dla Dzieci i Młodzieży rozlosowano atrakcyjne nagrody rzeczowe, gdzie nagrodami głównymi były dwa rowery górskie.

 

   XIII Bieg Niepodległości nie udałby się bez pomocy wielu ludzi. Nasi sponsorzy okazali się niezwykle hojni. Poświęcimy Im osobny artykuł w grudniowym wydaniu Informatora Gminnego. Podziękowania także należą się wielu wolontariuszom, którzy zajęli się zapisami, wydawaniem napojów, oprawą muzyczną, przygotowaniem posiłku itd. Podziękowania kieruję także na ręce Pani Małgorzaty Cieślik – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pigży za współorganizację wydarzenia oraz pomoc przy Biegach Dla Dzieci i  Młodzieży. Trasę biegu wspaniale przygotował jak zawsze Andrzej Sierocki.

 

                                                                       Łukasz Rząd

 

                                                          

 

 

 

 

 

 

 

PRZETARG

 

 

 

  Informuję, że  w  dniu  07.12.2009r.,  godz. 1430 (Urząd  Gminy

 

w Łubiance, I piętro, pok. nr 17) odbędą się przetargi na sprzedaż atrakcyjnych  terenów  budowlanych. Przedmiotem  przetargu są:

 

1. I nieograniczony przetarg ustny - nieruchomości komunalne położone w Wybczu, stanowiące:

 

a/ dz. nr 88/4 o pow. 0,2021 ha. z ceną wywoławczą 56.588,00 zł. netto,

 

b/ dz. nr 88/7 o pow. 0,1813 ha. z ceną wywoławczą 50.764,00 zł. netto,

 

c/ dz. nr 88/6 o pow. 0,1165 ha. z ceną wywoławczą 40.775,00 zł. netto,

 

działki przeznaczone pod budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne.

 

2. I nieograniczony przetarg ustny -  nieruchomość komunalna położona w Łubiance,

 

stanowiąca dz. nr 217/2 o pow.0,3158 ha. z ceną wywoławczą 94.748,00 zł. netto, przeznaczona pod budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne,

 

3. II  nieograniczony przetarg ustny  - nieruchomości komunalne położone w Przecznie, stanowiące:

 

a/ dz. nr 30/3 o pow. 0,9463 ha., z ceną wywoławczą 427.728,00 zł. netto,

 

b/ dz. nr 30/4 o pow. 0,7981 ha., z ceną wywoławczą 340.230,00 zł. netto, przeznaczone pod funkcję produkcyjną     i składowo – magazynową.

 

   W przetargu  mogą wziąć udział osoby  fizyczne  lub prawne jeżeli wpłacą wadium w wysokości podanej niżej , w formie przelewu na konto  BS  Toruń  O/Łubianka 22951100002003002149020006 lub gotówką w Kasie Urzędu Gminy w Łubiance z podaniem tytułu wpłaty, najpóźniej do dn. 04.12.2009 r. włącznie (do godz. 1430) i przedłożą dowód wpłaty Komisji Przetargowej w dniu przetargu. Przy wpłacie wadium należy podać oznaczenie działki, której wadium dotyczy. Wniesienie jednego wadium uprawnia do wzięcia udziału jedynie w przetargu dotyczącym działki, na którą opiewa. Wadium dla działek położonych w Wybczu wynosi 3.000,00 zł. /za każdą/, dla działki położonej w Łubiance wynosi 5.000,00 zł., a dla działek położonych w Przecznie wynosi 22.000,00 zł. /za każdą.

 

Piotr Skiba

 

 

 

INFORMACJE DLA ROLNIKÓW

 

 

 

Dopłaty de materiału siewnego

 

   Rolnicy, którzy zakupili kwalifikowany materiał siewny zbóż, strączkowych oraz kwalifikowane sadzeniaki ziemniaków będą mogli ubiegać się o dopłaty „z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany w ramach pomocy de minimis       w rolnictwie”. Odpowiedni wniosek wraz z fakturami zakupu należy złożyć w Agencji Rynku Rolnego Odział Terenowy     w Bydgoszczy w terminie od 15 stycznia do 15 lipca 2010r. Termin ten dotyczy zarówno zasiewów ozimych (w 2009r.),  jak i jarych (w 2010r.). Szczegółowe warunki uzyskania dopłaty w 2010r. ARR określi w terminie późniejszym.

 

 

 

Jarmark Adwentowy w Przysieku

 

   W dniu 12 grudnia 2009r. (sobota) po raz trzeci w biurowcu K-PODR w Przysieku odbędzie się Jarmark Adwentowy – impreza, której celem jest zachowanie tradycji kulturowych związanych z okresem Adwentu i Świąt Bożego Narodzenia oraz promocja atrakcji spotykanych na wsi teraz i dawniej,       a także produktów rolnictwa ekologicznego i potraw tradycyjnych. W ramach Jarmarku odbędą się również kiermasze produktów regionalnych i lokalnych, książek, wyrobów rękodzielniczych i in. Przewidziano też Wojewódzki Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych w trzech grupach wiekowych: szkół podstawowych, ponadpodstawowych            i w kategorii dorosłych. Zgłoszenia do Konkursu do 27 listopada br. Wyjazd mieszkańców gminy Łubianka autokarem nastąpi sprzed UG w Łubiance o godz. 930, powrót o godz. 1300. Koszt udziału 4 zł od osoby. Szczegółowe informacje, zgłoszenia i wpłaty w UG w Łubiance (Referat Rolnictwa).

 

Tadeusz Wierzbowski

 

 

 

 

 

OTWÓRZ SWOJE SERCE– PRZYNIEŚ KLUCZ !

 

 

 

   Masz w domu zbędne klucze? Nie wyrzucaj ich do kosza! Przyłącz się do akcji budowy makiety dotykowej toruńskiej starówki, która pozwoli osobom niewidomym i słabowidzącym poznać Toruń. Wystarczy niepotrzebne klucze (może być także kłódka lub wkładka zamka) wrzucić do specjalnej urny, która jest umieszczona w Urzędzie Gminy w Łubiance na I piętrze. Zebrany materiał zostanie przetopiony na dotykową makietę, która stanie w centrum miasta. Akcja "Klucz do mojego miasta" potrwa do końca listopada br. i jest koordynowana przez Lokalną Organizację Turystyczną oraz Starostwo Powiatowe w Toruniu .

 

Bartosz Lewandowski

 

 

 

 

 

„ PAMIĘTAMY...”

 

 

 

   Kaplica Zawiszów Czarnych stoi na tzw. starym cmentarzu przy ul. Chełmińskiej w Chełmży i wpisana jest do rejestru zabytków.  W części podziemnej zostały tam umieszczone cynowe trumny 10 potomków słynnego rodu.

 

   Alfred Zawisza Czarny – budowniczy  pałacu                       w Warszewicach spoczął w grobowcu jako pierwszy.              W okresie zaborów, a szczególnie nasilonej germanizacji tych terenów, to właśnie on w księdze wieczystej wpisywał polskie nazwy swojego rozległego majątku. Wprowadzał najnowocześniejsze metody gospodarowania ziemią. Jako jeden z pierwszych na Pomorzu zastosował odwodnienie gruntów ornych i użytków zielonych. Stał się w Toruńskiem osobą znaną i powszechnie szanowaną. Także jego spadkobiercy byli ludźmi prawymi i sprawiedliwymi. W roku 1921 Warszewice odwiedził generał Józef Haller, który trzymał do chrztu najmłodszego wnuka Władysławy                 z Zawiszów Hulewiczowej, także spoczywających w rodzinnej kaplicy nagrobnej w Chełmży.

 

   Dzisiaj, ta mała perełka architektoniczna ufundowana przez rodzinę ziemiańską,  za zgodą spadkobierców, jest pod stałą opieką  uczniów ze Szkoły Podstawowej w Warszewicach.

 

Także w tym roku, tuż przed Świętem Zmarłych uczniowie klasy VI wraz z p. S. Orłowską odwiedzili grobowiec Zawiszów Czarnych. Uporządkowali teren wokół kaplicy, zapalili znicze, odmówili wspólną modlitwę „Na chwałę Bogu, sobie i swoim na spoczynek”, jak głosi łaciński napis wykuty w kamieniu na frontonie.

 

  Uczniowie z Warszewic pamiętają o wielkich Polakach           i czasach, w których przyszło im żyć…

 

 Hanna Wojnowska

 

 

 

 

 

Z CENTRUM KULTURY I BIBLIOTEKI

 

 

 

Wieczór autorski

 

19 listopada o godz. 1700 Centrum Kultury, Gminna Biblioteka Publiczna oraz Klub Barwy Jesieni zapraszają na wieczór autorski poety, który żyje wśród nas, a jest nim Ks. dr Rajmund Ponczek. Wiersze, które zawarł w przepięknym tomiku „Zanim dzban się rozbije u źródła…” poruszają, wywołują emocje, ale dają nadzieję, bo gdy: „… Przejdziesz, spotkasz tego, który JEST”.

 

 

 

Jasełka z Fundacją „Światło”

 

Gminna Biblioteka Publiczna  i Centrum Kultury zapraszają mieszkańców do Baja Pomorskiego na przepiękne Jasełka przygotowane przez Fundację Światło. Wyjazd zaplanowany jest na 21 grudnia o godz. 1800 sprzed CK. Koszt biletu około 20 złotych. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy do 30 listopada pod numerem 056 6788395 lub w Bibliotece. Gorąco zapraszamy, ponieważ lata ubiegłe pokazały, że Jasełka           z Fundacją Światło to niesamowite przeżycie wprowadzające w czar Bożego Narodzenia.

 

 

 

Dotacja na książki!

 

Biblioteka w Łubiance w wyniku opracowanego w czerwcu br. wniosku pozyskała środki na zakup książek w kwocie 2300 zł. Dotacja pochodzi z Programu Operacyjnego Ministra Kultury  i Dziedzictwa Narodowego PROMOCJA CZYTELNICTWA. Obecnie trwają prace związane z zakupem i przygotowaniem książek do oddania w ręce czytelników. Zapraszamy do korzystania z bogatego księgozbioru Biblioteki.

 

 

 

II Jesienny Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych - retrospekcja

 

25 października 2009 r. w Centrum Kultury w Łubiance odbył się II Jesienny Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych „Wszyscy jesteśmy dziećmi jednego Boga”. Impreza została zorganizowana przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Centrum Kultury i Gminną Bibliotekę Publiczną w Łubiance. Na przeglądzie zaprezentowały się następujące grupy:  Oddział Edukacyjno - Terapeutyczny z Zamku Bierzgłowskiego, Dom Pomocy Społecznej z  Browiny, Dom Pomocy Społecznej         z Pigży oraz uczestnicy indywidualni Jan Dombrowski              i Marcin Właśniewski z SP w Łubiance. Podobnie jak na pierwszym przeglądzie uczestnicy pozytywnie zaskoczyli nas przygotowanymi występami. Wysłuchaliśmy pięknych piosenek, zobaczyliśmy przedstawienie „O rybaku i złotej rybce”. Na scenie zagościł  smok (Marcin Właśniewski)           i piesek (Jasiu Dombrowski). Wykonawcy zostali uhonorowani dyplomami i upominkami. Dodatkową atrakcją przygotowaną przez organizatorów był pokaz iluzji i żonglerki w wykonaniu aktorów Teatru Wiczy z Torunia. Po części artystycznej wszyscy zgromadzeni na przeglądzie zostali zaproszeni do biesiadnego stołu. Uczestnicy imprezy wyrazili potrzebę kontynuowania tego typu spotkań, pojawiły się nowe osoby, które chcą uczestniczyć w kolejnych edycjach dlatego zapowiadamy, że wiosną przygotujemy kolejny przegląd. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania imprezy, a w szczególności opiekunom            i artystom. 

 

 

 

VIII Bożonarodzeniowy Konkurs Plastyczny – ozdoby choinkowe

 

Choinka to najczęściej spotykana, choć historycznie najmłodsza ozdoba domu w czasie Bożego Narodzenia. Ile radości daje każdemu z nas zawieszanie ozdób na jej gałązkach. W supermarketach można kupić bombki, sopelki, ptaszki i inne świecidełka jednak może WARTO ZROBIĆ JE SAMEMU. Wykorzystajcie długie jesienne wieczory, wiedzę rodziców, dziadków  i wyczarujcie piękne, naturalne,  tradycyjne dekoracje. Swoje prace przynieście do Biblioteki lub Centrum Kultury, a my wybierzemy te najpiękniejsze         i nagrodzimy podczas spotkania przy Gminnej Choince. Jury będzie zwracało uwagę na oryginalność kompozycji, brak elementów gotowych, estetykę wykonania i wykorzystanie materiałów naturalnych. Termin zgłaszania prac do 15 grudnia. Prace zgłoszone do konkursu zostaną wystawione w Gminnej Bibliotece w Łubiance. Szczegóły na plakatach bądź pod numerami telefonu: 056 678 83 95 lub 056 678 86 98.

 

 

 

Spotkanie przy choince - zapowiedź

 

Choć do świąt Bożego Narodzenia zostało jeszcze dużo czasu my już dzisiaj chcemy powiadomić, że 20 grudnia na godzinę 1700 planowane jest spotkanie przy Gminnej Choince przed Urzędem Gminy w Łubiance. Jesteśmy na etapie ustalania terminu z Św. Mikołajem i wszystko wskazuje na to, że             i w tym roku będzie mógł nas odwiedzić. Ułóżmy sobie tak harmonogram prac przedświątecznych, byśmy w to niedzielne popołudnie mogli  spotkać się liczną grupą, złożyć życzenia znajomym, pośpiewać wspólnie kolędy i przenieść się             w nastrój Bożego Narodzenia. Gorąco zapraszamy.                                             Danuta Kwiatkowska, Marlena Gizińska

 

 

 

Dzień Jana Pawła II W Gminie Łubianka

 

Zbliżamy się do rocznicy nadania Janowi Pawłowi II tytułu Honorowego Obywatela Gminy Łubianka. Zgodnie                  z Deklaracją Rady Gminy  dzień ten ustanowiono, jako Dzień Jana Pawła II. Tego roku obchody organizowane będą  14 grudnia (pon.). Rozpoczniemy od złożenia kwiatów i zapalenia zniczy pod tablicą pamiątkową przy Urzędzie Gminy (godz.1030). Potem udamy się do na mszę św. do Kościoła       w Bierzgłowie (godz. 1100). Około godziny 1200 w Centrum Kultury w Łubiance rozpocznie się program, który wszystkim nam przypomni  pontyfikat Karola Wojtyły. Być może wspólnie spędzone chwile po raz kolejny uświadomią nam, jak niewyczerpanym źródłem dobra był ten pontyfikat oraz, jak nasze życie może każdego dnia stawać się jego owocem.                                                             Tego roku program artystyczny przygotują dla nas uczniowie z Warszewic. Zapraszamy.   

 

                                                                  

 

Konkurs

 

Przypominamy, że do końca listopada czekamy na relacje, sprawozdania, wiersze itp. opisujące najbardziej emocjonującą imprezę rekreacyjno- sportową organizowaną na terenie naszej Gminy. Zachęcamy do udziału, zwycięzców mamy zamiar nagrodzić podczas Gminnej Choinki. Zatem ostrzcie pióra (no może długopisy) i dostarczcie swoje prace do Centrum Kultury.

 

 

 

 

 

 

 

Teatr nie wyszedł

 

Niestety  nasza oferta warsztatów teatralnych nie znalazła odbiorców wśród mieszkańców naszej Gminy. Zajęcia zostały odwołane.

 

                                                             Marlena Gizińska

 

 

 

VII Rajd

 

28 listopada (sobota) odbędzie się kolejny rajd pieszy pod hasłem „Jesienne spotkanie na szlaku”. To już nasza VII wyprawa po Gminie Łubianka. Tym razem będziemy zwiedzać okolice Łubianki. Rajd rozpoczniemy o godz. 1000 (zbiórka przy Centrum Kultury). Zakończenie planujemy na godz.1400. Dla uczestników rajdu przygotowane zostanie ognisko              z kiełbaskami. Serdecznie zachęcamy wszystkich do wspólnej wędrówki z nami.

 

                                                                          Sandra Wiatr

 

 

 

Turniej Muay Thai przełożony

 

Z wielką przykrością informuję, że planowany na 8 listopada br. Turniej o Puchar Klubu Muay Thai „LEGION”  nie doszedł do skutku. Niestety na zawody nie dojechała sportowa mata, która jest niezbędna do bezpiecznego przeprowadzenia turnieju. Kilku zawodników zaprezentowało swoje umiejętności w krótkim pokazie. Zawody zostają przełożone,   a o informacja o potencjalnym terminie zostanie zamieszczona w kolejnych wydaniach Informatora Gminnego. Przepraszamy.

 

 

 

Najbliższe wydarzenia sportowe

 

21 listopada – luty – Liga  Futsala,  soboty  od  1500  do  2000,
13  grudnia  -  Mistrzostwa   Gminy   Łubianka  w  siatkówce mężczyzn, Brąchnowo, godz. 1400,
20  grudnia  ­­-    Mistrzostwa    Gminy   Łubianka   w   tenisie stołowym, godz. 1000,

 

29 grudnia – Liga  Feryjna, I kolejka dla szkoły podstawowej, Brąchnowo, godz. 1000
30  grudnia  -  Liga    Feryjna,  I    kolejka    dla    gimnazjum, Brąchnowo, godz. 1000,
19 stycznia - Liga Feryjna, II kolejka dla szkoły podstawowej, Brąchnowo, godz. 1000,
20 stycznia - Liga    Feryjna,   II     kolejka    dla   gimnazjum, Brąchnowo, godz. 1000,
26 stycznia - Liga Feryjna, III kolejka dla szkoły podstawowej, Brąchnowo, godz. 1000,
27 stycznia – Liga   Feryjna,   III    kolejka    dla    gimnazjum, Brąchnowo, godz. 1000.

 

                                                                      Łukasz Rząd

UROCZYSTY JUBILEUSZ


Dnia 29.10.2009r. w Urzędzie Gminy w Łubiance odbył się  uroczysty jubileusz 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego. Wójt Jerzy Zająkała w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wręczył zaproszonym gościom medale za długoletnie pożycie małżeńskie.  Wśród uhonorowanych par, które zawarły związek małżeński pół wieku temu byli państwo: Krystyna      i Ildefons Drapiewscy z Łubianki, Stanisława i Mieczysław Dębek z  Dębin, Urszula i  Alfons Wiśniewscy z Leszcza, Janina i Stanisław Król z Pigży, Sabina i Inocenty Gulczyńscy z Bierzgłowa oraz  Halina i Henryk Wiśniewscy z Łubianki.  Szanowni małżonkowie obdarowani zostali książkami „Pielgrzymki Światowe-kronika papieskich podróży zagranicznych”; okolicznościowymi dyplomami oraz kwiatami.  Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem, na którym nie zabrakło wspomnień z wspólnie przeżytych chwil, a także dyskusji na temat rozwoju naszej gminy. Gratulujemy małżonkom i życzymy wszystkim kolejnych jubileuszy.

                                                                       Beata Prowadzisz

KOLEJNA DROGA ODDANA DO UŻYTKU

 

 

   W  miesiącu październiku zakończono  realizację kolejnej inwestycji drogowej.  Gruntownej modernizacji poddana została droga gminna nr 100399C (ul. Ks. Inf. Groszkowskiego) w miejscowości Warszewice. W ramach przebudowy istniejącą nawierzchnię żużlową zastąpiła nawierzchnia  asfaltowa o długości 700 mb i szerokości 3,5 m. W ramach modernizacji wykonano również wjazdy do posesji przyległych do ul. Ks. Inf. Groszkowskiego. Wartość inwestycji wyniosła 184.230,42 zł. Inwestycja zrealizowana została przy udziale środków terenowego Funduszy Ochrony  Gruntów  Rolnych w wysokości 70.800,00 zł. Wykonawcą robót budowlanych  (nawierzchni asfaltowych) była firma ALSTAL-DROGI z Mogilna. Podbudowę pod nawierzchnie asfaltową oraz pobocza wykonane zostały w ramach prac wykonanych przez pracowników Urzędu Gminy w Łubiance.

 

W ramach tej inwestycji wykonano również parking przy Kompleksie Sportowym „Orlik”. Tu całości wartości inwestycji pokryto z budżetu Gminy Łubianka.

 

Andrzej Sierocki

 • -
 • -

drukuj całą stronę

 • Kontakt

  tel. +48 56 678 82 17, 678 82 18
  fax +48 56 678 82 19
  ePUAP: /myxxo62135/skrytka
  gmina@lubianka.pl
  Zapraszamy do Urzędu Gminy codziennie
  poniedziałek, środa czwartek: 7.30 – 15.30
  wtorek: 7.30 – 16.30
  piątek: 7.30 – 14.30
  Urząd Gminy w Łubiance
  Aleja Jana Pawła II nr 8
  oraz ul. Toruńska 97
  87-152 Łubianka
  NIP 956-18-70-602
  REGON 000539756
  Numer konta: BS w Toruniu - O/Łubianka 60951100002003002149020001
  Aby skontaktować się z pracownikami wydziałów prosimy kliknąć tutaj
 • Awaria

  Wydział Gospodarki Komunalnej informuje, że wszelkie awarie zewnętrznych sieci wodno-kanalizacyjnych można zgłaszać pod nr alarmowym 502 234 497.

  W przypadku braku połączenia należy wybrać nr telefonu z poniższej listy:

  Andrzej Sierocki, kier. wydziału

  508-221-372

  Marzenna Winiarska

  530-442-940

  Jerzy Afelt

  502-234-457

  Tomasz Szreder

  502-234-477

  Sławomir Wronka

  502-272-125

  Jarosław Surowiec                        731-732-916
  Dorota Tarczykowska 731-732-950

   

 • Odczyty

  Klikając w poniższy link nastąpi przekierowanie do strony obsługującej odczyt wodomierzy.

  LINK

 • Jakość powietrza

 • Film promocyjny

  ⬇️ Kliknij dwa razy ⬇️