Nr 06/2007 (157)

Z CENTRUM KULTURY I BIBLIOTEKI

VIII Festyn Rodzinny

10 czerwca w Biskupicach w ramach przedsięwzięcia integracyjnego „Każdy inny wszyscy równi” odbył się VIII Festyn Rodzinny. Zgromadził dużą publiczność i rodziny, które rywalizowały o zaszczytny tytuł „Rodziny Roku 2007 w Gminie Łubianka”. W pięciu wszechstronnych konkurencjach wzięło udział 8 rodzin. Pierwszą konkurencją, która rozpoczęła zabawę była układanie puzzli na czas. Następnie odbyły się: slalom sprawnościowy oraz rzuty w kręgle. Kolejną zabawą rodzinną był konkurs tańca towarzyskiego, który zachwycił wielką  pomysłowością. Ostatnia odsłona sprawdzała wiedzę małżonków o swojej rodzinie. Po zmaganiach została ustalona następująca kolejność: I miejsce i tytuł „Rodziny Roku 2007 w Gminie Łubianka” przypadło Państwu Barnat z Dębin, którzy tym samym obronili tytuł sprzed roku, II miejsce zajęli Państwo Kościelscy z Pigży a III miejsce Państwo Bonieccy z Biskupic. Kolejne miejsca zajęli Państwo Okońscy z Biskupic, Drozdowscy z Łubianki, Kwiatkowscy z Warszewic Maćkowscy z Brąchnowa i Deruś z Biskupic. Rodziny otrzymały pamiątkowe statuetki i wartościowe nagrody rzeczowe wręczane przez Wójta Gminy Łubianka Jerzego Zająkała.

Gminne Rozgrywki Piłkarskie 2007

W celu optymalnego przygotowania Gminnych Rozgrywek Piłkarskich zapraszamy przedstawicieli drużyn zainteresowanych udziałem w poniedziałek 18 czerwca na godz. 17.00 do Centrum Kultury. Podczas spotkania zostaną omówione i przyjęte zasady tegorocznych turniejów, terminarz i zostanie zamknięta lista zespołów. Zgłoszenia późniejsze nie będą respektowane. Przewidziane terminy spotkań to 23, 24 czerwca i 1 lipca.

II Mistrzostwa Gminy Oldboy’ów w Piłce Nożnej

Pamiętamy jak dużym zainteresowaniem wśród zawodników i kibiców cieszyła się pierwsza edycja Mistrzostw Gminy Oldboy’ów w Piłce Nożnej. Obserwujemy wzrost zainteresowania piłką nożną na terenie naszej gminy, wśród osób po 35 roku życia. Warto przecież, raz jeszcze wyjść na boisko, spotkać się z kolegami i wziąć udział w naszym turnieju. Zapraszamy do udziału drużyny 7-osobowe złożone z mieszkańców naszej gminy urodzonych w 1972 i starszych. Mistrzostwa odbędą się 8 lipca na boisku w Bierzgłowie. Zgłoszenia drużyn przyjmowane będą do 4 lipca w Centrum Kultury.

AKCJA LATO 2007

Od 9 lipca do 14 sierpnia zorganizowane zostaną wakacje dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Łubianka. Organizatorem akcji jest Centrum Kultury, Gminna Biblioteka Publiczna i Stowarzyszenie Rozwoju Gminy  Łubianka „Przyszłość”.  Celem akcji jest  zagospodarowanie wolnego czasu dzieciom i młodzieży na wsi, promocja i animacja kultury oraz zapewnienie młodym mieszkańcom Gminy Łubianka bezpieczeństwa w okresie żniwnym. Harmonogram:

ROZRYWKOWE PONIEDZIAŁKI

Przewidziane zostały dwie „Nocowanki”. 9 lipca Nocowanka w Centrum Kultury w Łubiance będzie miała charakter kabaretowy. Uczestnicy będą musieli przygotować się na zajęcia, zaprezentować przedstawienie kabaretowe, parodię reklamy i po trzy dowcipy (można dobrać się w grupy 3 osobowe). 23 lipca Nocowanka w Dębinach „Mini Playback Show”. Na „Nocowance muzycznej” uczestnicy wcielą się w ulubionych wykonawców, a w drugiej części zaśpiewają bez akompaniamentu wybrany przez siebie utwór. Najlepsi wykonawcy zostaną nagrodzeni.  Program obejmuje też dwie dyskoteki skierowane do dzieci i młodzieży: 16 lipca  odbędzie się dyskoteka dla dzieci i młodzieży w Brąchnowie. 30 lipca  dyskoteka w Biskupicach.  6 sierpnia (w ostatni poniedziałek objęty programem) odbędzie się zabawa w plenerze przy ul. Sportowej w Łubiance (boisko przy lasku za działkami). Będzie karaoke, zabawy na świeżym powietrzu oraz grochówka.

SPORTOWE WTORKI – LIGA WAKACYJNA

We wtorki (10, 17, 24, 31 lipca oraz  7, 14 sierpnia), zostanie rozegranych sześć kolejek Ligi Wakacyjnej w piłce nożnej. Rywalizacja przeprowadzona zostanie w dwóch kategoriach wiekowych: do południa (od godz. 9.30 do 12.00) rywalizować będą drużyny złożone z uczniów szkół podstawowych, po południu (od godz. 12.00 do 15.00) gimnazjaliści. Na zakończenie Ligi Wakacyjnej (VI kolejka) zaplanowaliśmy dla wszystkich uczestników- przy okazji wręczenia medali i pucharów-  kiełbaski z grilla.

WYCIECZKOWE ŚRODY

 Zaplanowaliśmy następujące wyjazdy: do Gdyni (odbędą się dwie wycieczki - 18 lipca i 8 sierpnia) oraz dwa wyjazdy nad jezioro do Zalesia (11 lipca, 1 sierpnia). Zapraszamy!

KULINARNE CZWARTKI

 Dzieci i młodzież przygotowywać będą posiłki, na terenie pięciu sołectw gminy Łubianka. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Warszewicach (12 lipca). Uczestnicy będą robić szaszłyki, przyprawiać kiełbaski i karkówkę. Na kolejnym spotkaniu w Bierzgłowie (19 lipca) dzieci i młodzież przygotują egzotyczne sałatki owocowe. Następny kulinarny czwartek zostanie zorganizowany w Przecznie (26 lipca). Uczestnicy będą mogli wczuć się w rolę  włoskich kucharzy i przygotować spaghetti. Z kolejną wizyta organizatorzy wybiorą się do Wybcza (2 sierpnia). Tam zostanie przygotowany kurczak i ryba po chińsku. Ostatnie już spotkanie odbędzie się w Łubiance (9 sierpnia). Uczestnicy przygotowywać będą ciasta i desery. Będą one przyrządzane w sali  Centrum Kultury.

ARTYSTYCZNE PIĄTKI

Uczestnicy będą mogli odkrywać talenty w różnych dziedzinach sztuki. Zajęcia pod nazwą: „Artystyczne szkło” zostaną przeprowadzone w Pigży i Łubiance (kolejno 13 i 27 lipca). Dzieci i młodzież uczyć się będą wyginania szkła pod opieką Janusza Bogackiego- artysty plastyka. Natomiast 20 lipca - na budynku biblioteki w Dębinach zostanie wykonane graffiti. Zajęcia pod tytułem: „Kartonowe miasto” zaplanowano w Brąchnowie (3 sierpnia). Przy użyciu kartonów i artykułów plastycznych dzieci i młodzież zaprojektują i wykonają miasto (samochody, drzewa, domy, ulice itp.). Kolejną atrakcją będzie wyjazd do Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie (10 sierpnia). 

Szczegóły na plakatach i pod nr telefonu (056) 678-86-98.

drukuj (Z CENTRUM KULTURY I BIBLIOTEKI)

 • autor: Danuta Lewandowska, Paweł Puczkarski

Dodaj nowy komentarz

:

:

:

* pole wymagane

 • Kontakt

  tel. +48 56 678 82 17, 678 82 18
  fax +48 56 678 82 19
  ePUAP: /myxxo62135/skrytka
  gmina@lubianka.pl
  lubianka@zgwrp.org.pl
  Zapraszamy do Urzędu Gminy codziennie
  poniedziałek, środa czwartek: 7.30 – 15.30
  wtorek: 7.30 – 16.30
  piątek: 7.30 – 14.30
  Urząd Gminy w Łubiance
  Aleja Jana Pawła II nr 8
  oraz ul. Toruńska 97
  87-152 Łubianka
  NIP 956-18-70-602
  REGON 000539756
  Numer konta: BS w Toruniu - O/Łubianka 60951100002003002149020001
  Aby skontaktować się z pracownikami wydziałów prosimy kliknąć tutaj
 • Awaria

  Aby zgłosić awarię gminnych urządzeń wodno-kanalizacyjnych prosimy o wybranie numeru z poniższej listy. W przypadku braku połączenia należy wybrać kolejny numer telefonu.

  Andrzej Sierocki, kier. wydziału

  508-221-372

  Marzenna Winiarska

  530-442-940

  Jerzy Afelt

  502-234-457

  Tomasz Szreder

  502-234-477

  Sławomir Wronka

  502-272-125

  Jarosław Surowiec                        731-732-916

   

 • Odczyty

  Klikając w poniższy link nastąpi przekierowanie do strony obsługującej odczyt wodomierzy.

  LINK

 • Jakość powietrza

 • Film promocyjny

  ⬇️ Kliknij dwa razy ⬇️