Gmina Łubianka

Przejdź do sekcji

Fundusze Unijne

Termomodernizacja budynku Zespołu Szkół w Łubiance

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014 – 2020.

Gmina Łubianka od wielu lat prowadzi działania zmierzające do poprawy jakości środowiska naturalnego poprzez zmniejszanie emisji zanieczyszczeń (głównie CO2) z terenu Gminy. W tym zakresie przeprowadziła kilka projektów, które znacząco zmniejszyły emisję zanieczyszczeń, jak również obniżyły koszty operacyjne funkcjonowania Gminy. Kolejną składową zaplanowanych działań w tym zakresie jest, wynikająca również z Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Łubianka, termomodernizacja budynku Zespołu Szkół w Łubiance. Wnioski płynące z audytu energetycznego stały się podstawą do opracowania projektu kompleksowej, głębokiej termomodernizacji budynku użyteczności publicznej jakim jest Zespół Szkół w Łubiance. Ostatecznym zakresem rzeczowym projektu zostały wszystkie działania wskazane w audycie energetycznym, do których należą:

  1. docieplenie stropodachów styropapą gr. 22 cm;
  2. docieplenie połaci dachów wełną mineralną gr. 15 cm poprzez jej ułożenie na stropach;
  3. wymiana istniejącej instalacji c.o. obejmująca: demontaż istniejącej i montaż nowej instalacji grzewczej c.o., przyłączenie projektowanej instalacji c.o. do źródła ciepła – pompy ciepła zlokalizowanej w podpiwniczeniu budynku, roboty budowlane i remontowe związane z projektowanymi robotami instalacyjnymi;
  4. budowa kaskady trzech pomp ciepła z dolnym źródłem zasilania, która pracować będzie na potrzeby ogrzewania i przygotowania c.w.u. dla przedmiotowego budynku;
  5. demontaż istniejącej instalacji oświetlenia (z wyłączeniem oświetlenia w lokalach mieszkalnych), montaż nowej instalacji oświetlenia wewnętrznego podstawowego i awaryjnego oraz częściowa wymiana instalacji elektrycznej, w tym gniazd wtykowych i tablic elektrycznych piętrowych.

Działania te pozwolą na zwiększenie efektywności energetycznej budynku o ponad 80% oraz redukcję emisji CO2 o blisko 170 Mg/rok.