Urząd Gminy Łubianka

Kalendarz, Imieniny

Sobota 21 Lipca 2018
Daniela, Andrzeja, Benedykta

Wersje językowe

Informator gminny

Wyszukiwarka

Menu

Wideo galeria

Banery

e-puap
Profil zaufany

Licznik odwiedzin

Jesteś 7887 osobą na stronie

Treść strony

Młodzież z Bałaganów najlepsza w memoriale!

Drużyna Bałaganów I Łubianka zwyciężyła w XXI Międzynarodowym Memoriale Adama Filemonowicza w halowej odmianie hokeja na trawie. To piąty triumf naszego klubu w historii tej imprezy i pierwszy od dziesięciu lat.

W zawodach, które od piątku do niedzieli były rozgrywane w halach sportowych szkół w Łubiance i Brąchnowie wzięło udział 20 zespołów z Polski, Ukrainy i ze Słowacji. Eliminacje rozegrano w dwóch grupach.

W grupie A triumfowała Raca Bratysława przed Tarpanami Gąsawa (Bałagany II Łubianka uplasowały się na 10. miejscu). Z kolei w grupie B najlepsi okazali się młodzi Ukraińcy z HCPK Korosten przed pierwszym zespołem Bałaganów. I te cztery drużyny uzyskały prawo gry o medale.

W niedzielnych półfinałach Bałagany najpierw pokonały Słowaków 2:1 (2:1), a następnie Korosten wygrał z gąsawianami 3:2 (3:0). Pokonani zmierzyli się w meczu o brązowy medal. Rywalizacja była zacięta, a ostatecznie, po rzutach karnych, wygrali goście z Bratysławy. W finale gospodarze turnieju szybko strzelili rywalom z Ukrainy dwie bramki i wynik 2:0 utrzymał się do końca spotkania. W ten sposób zespół z naszej gminy okazał się najlepszy w całych zawodach. Gratulujemy! Druga drużyna Bałaganów uplasowała się ostatecznie na 19. pozycji.

Oto ostateczna kolejność turnieju:

1. Bałagany I Łubianka, 2. HCPK Korosten (Ukraina), 3. Raca Bratysława (Słowacja), 4. Tarpany I Gąsawa, 5. Olimpia I Vinnica (Ukraina), 6. Berdyczkowski Rejon (Ukraina), 7. Kolosok Boryspol (Ukraina), 8. Awangard Kalinówka (Ukraina), 9. Warta Poznań, 10. Pomorzanin I Toruń, 11. Tarpany II Gąsawa, 12. LKS Rogowo, 13. Tężniowiec Ciechocinek, 14. LUKS Miasteczko Śląskie, 15. Politehnik Korosten (Ukraina), 16. SP Gąsawa, 17. UKS SP 26 Poznań, 18. Olimpia II Vinnica (Ukraina), 19. Bałagany II Łubianka, 20. Pomorzanin II Toruń.

Składy naszych zespołów

  • Bałagany I Łubianka: Jakub Poszytek, Agata Młodzianowska, Jeremiasz Krystoforski, Marcin Kuźba, Jakub Miłoszewicz, Michał Młodzianowski, Marcel Bartosiński, Jakub Zalewski, Maciej Kuna i Mikołaj Wojtynek.
  • Bałagany II Łubianka: Oliwia Hasee, Martyna Laskowska, Karina Wszelaki, Maria Zielińska, Paulina Mareczko, Oliwia Jeszka, Oliwia Tarka, Anna Gendek i Wiktoria Latuszek

 

wstecz

Odnośniki

Banery

Powiadamianie mobilne
wgk

KalendariumNewsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

Mapa dojazdu

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.