Urząd Gminy Łubianka

Kalendarz, Imieniny

Poniedziałek 19 Listopada 2018
Seweryna, Elżbiety, Maksyma

Wersje językowe

Informator gminny

Wyszukiwarka

Menu

Wideo galeria

Banery

e-puap
Profil zaufany

Licznik odwiedzin

Jesteś 8809 osobą na stronie

Treść strony

Przemysław Szpeciński zwycięzcą XXI Biegu Samorządowego

W czwartek 3 maja w naszej gminie odbył się Bieg Samorządowy. Była to już 21. Edycja tego wydarzenia sportowego. Blisko 200 zawodniczek i zawodników rywalizowało na 15-kilometrowej, malowniczej  trasie z Łubianki przez Przeczno, Wybcz, Wybczyk i Słomowo. Start i meta były usytułowane w Gminnym Parku Kultury w Łubiance.

Jako pierwszy na linię mety przybiegł Przemysław Szpeciński z czasem 53,19 min, na drugim miejscu uplasował się Bartosz Wiligalski, który uzyskał czas 54,30 min, zaś trzeci był Łukasz Zimmer - 54,49 min.

Najlepsza wśród kobiet okazała się Anna Arseniuk - 58,25  min, przed Marleną Lewandowską - 1,11,43 godz. oraz Kamilą Kowalczyk - 1,15,51 godz.

W klasyfikacji drużynowej najlepszym zespołem okazał się KM Truchcik Łubianka. Pokonując HRMAX TEAM oraz Przebiegli Unisław.

W klasyfikacji mieszkańców gminy Łubianka czołówka wyglądała następująco - wśród mężczyzn:

 1.  Bartosz Wiligalski (Pigża)
 2. Paweł Jasiński (Łubianka)
 3. Marek Zieliński (Przeczno)

i w gronie kobiet:

 1. Nikola Dynasińska (Wybcz)
 2. Justyna Kostecka (Łubianka)
 3. Sławomira Szatanik (Łubianka)

Organizatorem biegu była Biblioteka - Centrum Kultury w Łubiance przy współpracy z Urzędem Gminy. Dziękujemy także naszym sponsorom IGOR - TRANS SP Z O.O. i Norkowski  Jarosław oraz wolontariuszom biegu.

Już jutro XXI Bieg Samorządowy

Przypominamy, już jutro XXI Bieg Samorządowy. 3 maja 1791 roku uchwalono Ustawę Rządową zwaną Konstytucją 3 maja. To przełomowe wydarzenie zostanie uczczone w naszej gminie rywalizacją biegową na dystansie 15 km – start nastąpi o godzinie 12:00 w Gminnym Parku Kultury.

Jak co roku, przed biegiem głównym, odbędą się biegi dla dzieci i młodzieży. Zapisy od godz.: 8:30-10:00 w Gminnym Parku Kultury w Łubiance. Opłata wpisowa – 5 zł. Serdecznie zapraszamy!

XXI Bieg Samorządowy – ruszyły zapisy!

3 maja 1791 roku uchwalono Ustawę Rządową zwaną Konstytucją 3 maja. To przełomowe wydarzenie zostanie uczczone w naszej gminie na sportowo. W czwartek 3 maja odbędzie się XXI Bieg Samorządowy. Piętnastokilometrowa trasa tego biegu prowadzić będzie przez urokliwe zakątki gminy Łubianka.

Ruszył nabór wniosków do Rządowego Programu KLUB - edycja 2018

Od kilku dni kluby sportowe mogą składać wnioski o dofinansowanie w ramach Rządowego Programu KLUB – edycja 2018.  W tym roku na ten cel Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło rekordową kwotę 40 mln zł. Pozwoli to na dofinansowanie około 3 700 klubów w całej Polsce!

Program KLUB to innowacyjny model bezpośredniego wsparcia małych i średnich  klubów sportowych. Dofinansowanie może pozyskać każdy klub działający przez co najmniej 3 lata w formie stowarzyszenia i prowadzący szkolenie sportowe, które skierowane jest do dzieci i młodzieży do 18. roku życia. Kwota dofinansowania wynosi:

 • 10 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych
 • 15 tys. zł dla klubów wielosekcyjnych

- Aktywizacja dzieci i młodzieży to fundament naszych działań. Dlatego sukcesywnie zwiększamy nakłady w tym obszarze. W stosunku do roku 2015 zwiększyliśmy środki przeznaczane na sport powszechny o 93%. Dzięki temu możemy realizować szereg programów ukierunkowanych na sport najmłodszych. Jednym z nich jest właśnie Rządowy Program KLUB – podkreśla minister Witold Bańka, inicjator projektu. – Po dwóch edycjach jestem pewien, że ten program był niezwykle potrzebny. Zainteresowanie nim przerosło nasze oczekiwania. Kluby bez wątpienia czekały na taki projekt i bezpośredni model wsparcia finansowego. Środki można przeznaczyć na sprzęt sportowy, dofinansowanie pracy trenerów lub obozu. Szacujemy, że z Programu skorzysta w tym roku około 180 000 dzieci w klubach z całej Polski.

Pierwsza edycja Programu ruszyła w 2016 roku. Na jego realizację przeznaczono kwotę 24 mln zł. Pozwoliło to wesprzeć 2151 klubów sportowych ze wszystkich województw. Szkoleniem objętych zostało ponad 130 tys. dzieci i młodzieży.

W roku 2017 kwota na realizację programu wzrosła do ponad 37 mln zł, co pozwoliło na dofinansowanie działalności 3 352 klubów sportowych z terenu całej Polski. Wsparcie trafiło do blisko 170 tys. dzieci i młodzieży.

W roku 2018 na realizację Rządowego Programu KLUB przeznaczamy aż 40 mln zł.

– Warto pamiętać, że ten Program z jednej strony służy szeroko pojętej aktywizacji dzieci i młodzieży, tworząc tym samym podwaliny zdrowego i sprawnego społeczeństwa, z drugiej natomiast – stanowi kuźnię talentów, przyszłych gwiazd polskiego sportu. Warto tych talentów szukać i wychwytywać zdolną młodzież na jak najwcześniejszym etapie – podsumowuje minister Bańka.

Wnioski do tegorocznej edycji Programu „KLUB” można składać do 8 maja 2018 r. Rozstrzygnięcie naboru nastąpi do dnia 29 czerwca 2018 r.

Więcej informacji na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Młodzież z Bałaganów najlepsza w memoriale!

Drużyna Bałaganów I Łubianka zwyciężyła w XXI Międzynarodowym Memoriale Adama Filemonowicza w halowej odmianie hokeja na trawie. To piąty triumf naszego klubu w historii tej imprezy i pierwszy od dziesięciu lat.

W zawodach, które od piątku do niedzieli były rozgrywane w halach sportowych szkół w Łubiance i Brąchnowie wzięło udział 20 zespołów z Polski, Ukrainy i ze Słowacji. Eliminacje rozegrano w dwóch grupach.

W grupie A triumfowała Raca Bratysława przed Tarpanami Gąsawa (Bałagany II Łubianka uplasowały się na 10. miejscu). Z kolei w grupie B najlepsi okazali się młodzi Ukraińcy z HCPK Korosten przed pierwszym zespołem Bałaganów. I te cztery drużyny uzyskały prawo gry o medale.

W niedzielnych półfinałach Bałagany najpierw pokonały Słowaków 2:1 (2:1), a następnie Korosten wygrał z gąsawianami 3:2 (3:0). Pokonani zmierzyli się w meczu o brązowy medal. Rywalizacja była zacięta, a ostatecznie, po rzutach karnych, wygrali goście z Bratysławy. W finale gospodarze turnieju szybko strzelili rywalom z Ukrainy dwie bramki i wynik 2:0 utrzymał się do końca spotkania. W ten sposób zespół z naszej gminy okazał się najlepszy w całych zawodach. Gratulujemy! Druga drużyna Bałaganów uplasowała się ostatecznie na 19. pozycji.

Oto ostateczna kolejność turnieju:

1. Bałagany I Łubianka, 2. HCPK Korosten (Ukraina), 3. Raca Bratysława (Słowacja), 4. Tarpany I Gąsawa, 5. Olimpia I Vinnica (Ukraina), 6. Berdyczkowski Rejon (Ukraina), 7. Kolosok Boryspol (Ukraina), 8. Awangard Kalinówka (Ukraina), 9. Warta Poznań, 10. Pomorzanin I Toruń, 11. Tarpany II Gąsawa, 12. LKS Rogowo, 13. Tężniowiec Ciechocinek, 14. LUKS Miasteczko Śląskie, 15. Politehnik Korosten (Ukraina), 16. SP Gąsawa, 17. UKS SP 26 Poznań, 18. Olimpia II Vinnica (Ukraina), 19. Bałagany II Łubianka, 20. Pomorzanin II Toruń.

Składy naszych zespołów

 • Bałagany I Łubianka: Jakub Poszytek, Agata Młodzianowska, Jeremiasz Krystoforski, Marcin Kuźba, Jakub Miłoszewicz, Michał Młodzianowski, Marcel Bartosiński, Jakub Zalewski, Maciej Kuna i Mikołaj Wojtynek.
 • Bałagany II Łubianka: Oliwia Hasee, Martyna Laskowska, Karina Wszelaki, Maria Zielińska, Paulina Mareczko, Oliwia Jeszka, Oliwia Tarka, Anna Gendek i Wiktoria Latuszek

 

Zapraszamy na XXI Międzynarodowy Memoriał Adama Filemonowicza

W piątek 16 lutego rozpocznie się XXI Międzynarodowy Memoriał Adama Filemonowicza, upamiętniający wybitnego zawodnika i szkoleniowca oraz wielkiego przyjaciela dzieci i młodzieży. W ubiegłym roku odbyła się XX jubileuszowa edycja tej imprezy, w której młodzi adepci halowego hokeja na trawie doskonalą umiejętności gry zespołowej, technikę, sportową rywalizację oraz nawiązywanie kontaktów z rówieśnikami z zagranicy oraz wielu miejscowości naszego kraju.

W ciągu minionego dwudziestolecia młodzi sportowcy z Łubianki gościli rówieśników ze Słowacji (Bratysława, Trenczyn Opatowa, Holić, Nowa Dubnica, Senkwice), Ukrainy (Kijów, Winnica, Korosten, Boryspol, Drewlianka, Kalinówka), Litwy (Wilno), Białorusi (Brześć), Holandii (Heemsted). Licznie uczestniczyły też polskie zespoły z Tarnowskich Gór, Gliwic, Łodzi, Rogowa, Gąsawy, Sławęcina, Skierniewic, Poznania, Środy Wielkopolskiej, Choszczna, Nysy, Siemianowic Śląskich, Skórzewa, Ciechocinka, Korytowa, Pobiedzisk, Rypina, Żnina, Stęszewa, Zabrza, Swarzędza, Lasek Wielkich, Gościeszyna, Lutówki, Michałkowice i Torunia. Jako gospodarze wystąpiły zaś drużyny z Łubianki, Pigży i Warszewic.

- W latach 1998 – 2017 gościliśmy ponad 3050 hokeistów, w tym 620 zawodników z klubów zagranicznych - mówi Marian Klammer, prezes UKS Bałagany Łubianka, głównego organizatora turnieju. - Łącznie rozegrano ponad 1700 meczów. Wielu uczestniczących w memoriale dzieci jest obecnie trenerami, wiodącymi zawodnikami swoich klubów czy reprezentacji krajów. W opinii trenerów, sędziów i działaczy są to najlepiej przeprowadzone zawody w kategorii młodzików w Polsce, ale i nie tylko.

Można z satysfakcją stwierdzić, że zespół Bałaganów z gminy Łubianka w dotychczasowej rywalizacji najczęściej zajmował miejsca na podium. Przoduje on w szkoleniu dzieci i młodzieży. Ukoronowaniem tego było zdobywanie medali w finale Mistrzostw Polski czy Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

- Cykl dotychczasowych imprez był możliwy dzięki wsparciu finansowemu samorządu Gminy Łubianka, Powiatu Toruńskiego i Województwa Kujawsko-Pomorskiego – dodaje Roman Dubicki, działacz Bałaganów. - Ogromnej pomocy udzieli sponsorzy w licznej grupie reprezentujących naszą gminę. Były wśród nich zarówno osoby prywatne jak i firmy, które wspomagały memoriał rzeczowo i finansowo. Wymienienie wszystkich darczyńców, ofiarodawców i sympatyków jest nie możliwe ze względu na dużą ich liczbę. Organizatorzy bardzo serdecznie wszystkim dziękują.

- XXI Memoriał cieszy się tradycyjnie dużym zainteresowaniem – przyznaje Marian Klammer. - W zawodach, które odbędą się 16 do 18 lutego chęć uczestnictwa zgłosiło 12 drużyn zagranicznych i krajowych. Niestety wszystkich chętnych do rywalizacji, że względów technicznych nie będzie można gościć. Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków hokeja na trawie do sal gimnastycznych w szkołach w Łubiance i Brąchnowie.

Oto harmonogram lutej imprezy:

 • 16.02: godz. 9.30 - 13.00 mecze gr. A w Brąchnowie, 14.00 - 17.30 mecze grupy B w Brąchnowie, 19.00 - uroczyste otwarcie w Łubiance i rzuty karne
 • 17.02: 9.30 - 13.00 mecze gr. B w Brąchnowie, 14.00 – 17.30 mecze gr. A w Brąchnowie
 • 18.02: 9.00 - 13.10 mecze finałowe (pozycje 1-12) w Brąchnowie, w tym: 12.30 – spotkanie o trzecie miejsce, 12,50 – finał, 13,10 – zakończenie; 9.30-11.20 mecze finałowe (pozycje 13 – 18) w Łubiance

Uczestnicy:

 • Ukraina: SZKOŁA AVANGARD KALINÓWKA, HCPK Korosten,  Kolosok Boryspol, Szkoła Olimpia Vinnica , HC Politechnik Korosten, Start Berdyczewski Rejon
 • Słowacja: KPH RACA BRATYSLAWA
 • Polska: UKS Bałagany Łubianka, KS Warta Poznań, SP Warszewice, SP 3 Toruń, KS Pomorzanin Toruń, UKS SP 26 Poznań, LKS Rogowo, LKS Gąsawa, UKS Tarpany Gąsawa, KS Tężniowcy Ciechocinek, LUKS Miasteczko Śląskie

Zapraszamy na stronę internetową cyklu Łubianka Grand Prix Cross

W ostatnią niedzielę rozpoczął się cykl biegów Łubianka Grand Prix Cross 2018, organizowany przez Centrum Kultury w Łubiance. W tych dniach ruszyła też nowa strona internetowa tej imprezy. Pod adresem gpclubianka.pl można znaleźć wszystkie najważniejsze informacje (w tym wyniki, klasyfikacje i galerie zdjęć) dotyczące całorocznego biegania po naszej gminie. Zapraszamy!

Rozpoczynamy cykl Łubianka Grand Prix Cross 2018

W niedzielę 28 stycznia w Zamku Bierzgłowskim odbędzie się V Bieg Zamkowy, który zainauguruje tegoroczną rywalizację w cyklu Łubianka Grand Prix Cross o Puchar Wójta Gminy. Organizatorem imprezy jest Centrum Kultury w Łubiance.

V Bieg Zamkowy rozpocznie się o godz. 12.30. Zapisywać się można on-line - wystarczy kliknąć w ten link. Można też się zapoznać z regulaminem całorocznej rywalizacji oraz z jej terminarzem.

Łubianka Grand Prix Cross 2018 - terminarz

Opublikowany został terminarz biegów przyszłorocznego cyklu Łubianka Grand Prix Cross. Jego organizatorem będzie Centrum Kultury w Łubiance. Dokładne daty biegów dostępne są tutaj.

Podsumowanie cyklu Łubianka Grand Prix Cross 2017

W niedzielę 10 grudnia w Zamku Bierzgłowskim odbyło się podsumowanie całorocznego cyklu Łubianka Grand Prix Cross o Puchar Wójta. Cykl, przypomnijmy, składam się z dwunastu biegów, rozgrywanych każdego miesiąca.

Grudziądzanin triumfował w XXI Biegu Niepodległości

Ponad 600 zawodników i zawodniczek osiągnęło metę sobotniego XXI Biegu Niepodległości, który odbył się w naszej gminie. Przypomnijmy, że trasa rywalizacji wiodła od Pigży przez Łubiankę, Zamek Bierzgłowski, Leszcz, a meta, już tradycyjnie, była usytuowana na obiektach sportowych SP w Pigży.

Zapraszamy na XXI Bieg Niepodległości

Już tradycyjnie Święto Niepodległości w gminie Łubianka zostanie uczczone również na sportowo. W sobotę 11 listopada odbędzie się bowiem już 21. edycja Biegu Niepodległości.

Bałagany najlepsze jesienią

W sobotę w hali sportowej w Brąchnowie odbył się Jesienny Turniej w hokeju na trawie młodzików. Do rywalizacji przystąpiło sześć zespołów.

Bartosz Wiligalski najlepszy w XX Biegu Samorządowym

W środę 3 maja w naszej gminie odbył się XX Bieg Samorządowy. Niemal 300 zawodników i zawodniczek rywalizowało na 15-kilometrowej trasie z Łubianki przez Zamek Bierzgłowski, Bierzgłowo, Słomowo i Przeczno. Start i meta były usytuowane w Gminnym Parku Kultury.

W środę XX Bieg Samorządowy

Przypominamy, że w środę odbędzie XX Bieg Samorządowy. Jak co roku w naszej gminie święto Konstytucji 3 Maja zostanie uczczone rywalizacją biegową na dystansie 15 km - start nastąpi o godz. 12 w Gminnym Parku Kultury. Więcej o imprezie piszemy tutaj, zaś poniżej zamieszczamy mapkę biegu i jeszcze raz zachęcamy mieszkańców naszej gminy do kibicowania zawodnikom.

Zapraszamy na XX Bieg Samorządowy

Przed nami XX Bieg Samorządowy w Łubiance. Jak co roku w naszej gminie święto Konstytucji 3 maja zostanie uczczone rywalizacją biegową na dystansie 15 km.

Ruszyły zapisy na XX Bieg Samorządowy

Przed Nami XX Bieg Samorządowy w Łubiance. Jak co roku w naszej gminie święto Konstytucji 3. maja zostanie uczczone rywalizacją biegową na dystansie 15 km. Kilkuset biegaczy pokona trasę z metą przy amfiteatrze w Gminny Parku Kultury w Łubiance.

Biegacze Truchcika najlepsi w bochnieńskiej kopalni!

W miniony weekend odbył się, już po raz trzynasty, 12-godzinny Podziemny Bieg Sztafetowy w Bochni. Trasa tej rywalizacji prowadzi zabytkowymi wyrobiskami bocheńskiej kopalni soli - 212 metrów pod ziemią. Miło nam donieść, że po raz drugi w tej imprezie najlepsi okazali się biegacze Klubu Maratońskiego Truchcik Łubianka. To jednocześnie piąte podium naszej drużyny w historii tego biegu.

Bałagany Rustico Łubianka najlepsze w Chorwacji!

Laskarze Bałaganów Rustico Łubianka zwyciężyli w międzynarodowym turnieju Intenational Hockey Festival w chorwackim Gospić. Nasi hokeiści pokonali między innymi mistrzów Bułgarii, Chorwacji, Czarnogóry czy reprezentację Kataru. Turniej odbywał się od 24 do 26 lutego, a wyjazd naszej drużyny współfinansowała Gmina Łubianka.

Laskarze Bałaganów najlepsi w Lidze Centralnej!

Bałagany Rustico Łubianka zwyciężyły w rozgrywkach Ligi Centralnej w hokeju na trawie! Nasza drużyna w 14 ligowych spotkaniach nie straciła żadnego punktu. To największy sukces w historii klubu z Łubianki.

Memoriał dla Ukraińców, Bałagany najlepszą polską drużyną!

Od piątku do niedzieli rozgrywany był w naszej gminie XX Międzynarodowy Memoriał im. Adama Filemonowicza w hokeju na trawie. W zawodach wystąpiło 18 zespołów z rocznika 2004 z Polski, Ukrainy, Litwy i ze Słowacji. Organizatorem zmagań był UKS Bałagany Łubianka przy wsparciu Gminy Łubianka.

Zapraszamy na XX Memoriał im. Adama Filemonowicza!

W piątek 3 lutego rozpocznie się w naszej gminie wielka sportowa impreza - jubileuszowy XX Międzynarodowy Memoriał im. Adama Filemonowicza w hokeju na trawie. Organizatorem turnieju jest UKS Bałagany Łubianka przy wsparciu Gminy Łubianka.

Truchcik Junior dla najmłodszych mieszkańców gminy

Sekcja biegowa Truchcik Junior powstała w 2016 roku. Na zajęcia uczęszczają dzieci ze szkół podstawowych z gminy Łubianka. Ich celem jest rozwój aktywności fizycznej wśród dzieci oraz rozpowszechnianie najprostszej aktywności fizycznej jaką jest bieganie.

Terminy biegów w cyklu Łubianka Grand Prix Cross 2017

W ostatnią niedzielę stycznie rozpocznie się biegowy cykl Łubianka Grand Prix Cross 2017. Poniżej podajemy terminy wszystkich tegorocznych biegów.

Bałagany Rustico Łubianka liderem Ligi Centralnej!

Bałagany Rustico Łubianka zwyciężyły w drugim turnieju Ligi Centralnej hokeja na trawie w Rypinie. Tym samym z kompletem 18 punktów prowadzą w ligowej tabeli. W miniony weekend zawodnicy z Łubianki wygrali z dotychczasowym liderem - Ósemką Tarnowskie Góry (5:1), z Sokołem Warszawa (7:0) i Lipnem Stęszew (8:0).

Sportowe wyróżnienia w powiecie - trwa nabór wniosków

Już po raz 12. wręczane będą Wyróżnienia Starosty Toruńskiego za osiągnięcia sportowe. Z każdym rokiem liczba wyróżnionych młodych sportowców jest coraz większa. Jak będzie w tym roku? Niebawem się o tym przekonamy.

Odnośniki

Banery

Powiadamianie mobilne
wgk
Aplikacja Skarby Ziemi Chełmińskiej

KalendariumNewsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

Mapa dojazdu

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.