Urząd Gminy Łubianka

Kalendarz, Imieniny

Sobota 21 Lipca 2018
Daniela, Andrzeja, Benedykta

Wersje językowe

Informator gminny

Wyszukiwarka

Menu

Wideo galeria

Banery

e-puap
Profil zaufany

Licznik odwiedzin

Jesteś 5521 osobą na stronie

Treść strony

Gminne Dożynki 2016 już za nami

W sobotę w Gminnym Parku Kultury odbyły się tegorocznej gminne dożynki. Obchody rozpoczęła uroczysta msza św. polowa, a po niej rozpoczęła się część oficjalna.

Starostami tegorocznego święta plonów byli Małgorzata Ziółkowska z Łubianki i Roman Barczyński z Wymysłowa. Oboje wręczyli wójtowi Jerzemu Zająkale bochen chleba z tegorocznych plonów, a następnie poczęstowali nim wszystkich uczestników dożynek. Wójt odczytał zaś list od Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz wygłosił przemówienia. Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie medali „Zasłużony dla rolnictwa” nadanych przez Krzysztofa Jurgiela, ministra rolnictwa i rozwoju wsi. Otrzymali je: Renata Boniecka z Biskupic, Alicja Sadowska z Wybczyka, Magdalena Żebrowska z Wybcza, Adam Noworacki z Brąchnowa oraz Marian Walter z Warszewic. Uhonorowani zostali też przedstawiciele wszystkich sołectw, za przygotowanie pięknych wieńców dożynkowych.

Po części oficjalne rozpoczęła się degustacja przysmaków, przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Bierzgłowa, Brąchnowa, Przeczna, Warszewic, Wymysłowa i Zamku Bierzgłowskiego. Później był występ kapeli „Łubianioki”, po którym rozpoczęła się zabawa przy muzyce zespołu „The Promise”.

Więcej zdjęć można obejrzeć tutaj.

wstecz

Odnośniki

Banery

Powiadamianie mobilne
wgk

KalendariumNewsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

Mapa dojazdu

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.