Urząd Gminy Łubianka

Kalendarz, Imieniny

Środa 19 Grudnia 2018
Dariusza, Gabrieli, Beniamina

Wersje językowe

Informator gminny

Wyszukiwarka

Menu

Wideo galeria

Banery

e-puap
Profil zaufany

Licznik odwiedzin

Jesteś 6686 osobą na stronie

Treść strony

Gminne Dożynki 2018

Wójt Gminy Łubianka oraz Starostowie Dożynkowi serdecznie zapraszają na Dożynki Gminne, które odbędą się w Gminnym Parku Kultury dnia 25.08.2018 rozpoczniemy uroczystą Mszą świętą o godzinie 15:00 po której nastąpi część oficjalna. W programie również: koncert zespołu "Polskie Kwiaty", poczęstunek, zabawa taneczna, strefa malucha oraz narodowe czytanie "Przedwiośnia" ZAPRASZAMY !!!

Gminne Dożynki 2017 za nami

W sobotę w Gminnym Parku Kultury w Łubiance odbyło się tegoroczne gminne dziękczynienie za plony. Uroczystość rozpoczął korowód wieńców dożynkowych, po którym rozpoczęła się polowa msza św., której przewodniczł ks. Rajmund Ponczek, proboszcz parafii z Bierzgłowa.

Gminne Dożynki 2017 już w najbliższą sobotę

Wójt Gminy Jerzy Zająkała oraz starostowie dożynkowi Monika Mądzielewska z Biskupic i Janusz Sadowski z Bierzgłowa zapraszają na gminne dziękczynienie za plony. Tegoroczne dożynki gminne odbędą się w sobotę 2 września, w Gminnym Parku Kultury w Łubiance. Msza święta polowa rozpocznie się o godzinie 15.00, a poprzedzi ją korowód wieńców dożynkowych (14:40).

Gminne Dożynki 2016 już za nami

W sobotę w Gminnym Parku Kultury odbyły się tegorocznej gminne dożynki. Obchody rozpoczęła uroczysta msza św. polowa, a po niej rozpoczęła się część oficjalna.

Gminne Dożynki 2016 już w najbliższą sobotę

Zapraszamy na gminne dziękczynienie za tegoroczne plony. Dożynki odbędą się w najbliższą sobotę 3 września w Gminnym Parku Kultury w Łubiance. Święto plonów rozpocznie o 15.00 polowa msza święta. Tradycyjnie poprzedzi ją korowód wieńców, wykonanych przez przedstawicieli wszystkich dwunastu sołectw gminy. Wieńce wykonywane są tradycyjną metodą, przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Piękne korony zapewniają wspaniałą oprawę korowodu dożynkowego.

Tak dziękowaliśmy za plony w 2015 roku

Mieszkańcy gminy Łubianka, jak nakazuje prastara tradycja i w tym roku uroczyście podziękowali za zebrane plony. Główne obchody, podobnie jak w roku ubiegłym, odbywały się w Gminnym Parku Kultury w Łubiance.

Odnośniki

Banery

Powiadamianie mobilne
wgk
Logotyp NFOSIGW

KalendariumNewsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

Mapa dojazdu

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.