Urząd Gminy Łubianka

Kalendarz, Imieniny

Wtorek 22 Stycznia 2019
Wincentego, Anastazji, Anastazego

Wersje językowe

Informator gminny

Wyszukiwarka

Menu

Wideo galeria

Banery

e-puap
Profil zaufany

Licznik odwiedzin

Jesteś 6480 osobą na stronie

Treść strony

Pożegnaliśmy lato w Łubiance

01.09.2018 r. w Gminnym Parku Kultury w Łubiance odbyło się Niepodległościowe Zakończenie Lata. Atrakcje, jakie zostały przygotowane na ten dzień przez organizatorów, skupiały się wokół rocznicy 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Fundacja Historii Polskiej Broni Pancernej zaprezentowała inscenizacje starcia bitwy warszawskiej z sierpnia 1920 roku. Nastąpiła prezentacja dynamiczna repliki czołgu Renault FT 17 oraz armaty okopowej systemu Rosenberga. Zaprezentowała się Powiatowa Orkiestra Dęta z Chełmży z repertuarem piosenki żołnierskiej i patriotycznej. Można było wysłuchać koncertu Kapeli Łubianioki. Dzieci chętnie korzystały z bezpłatnego placu zabaw. O gastronomię zadbały członkinie Caritas Parafii Bierzgłowo oraz KGW Łubianka. Wydarzeniu, jak co roku, towarzyszyła Słoneczna Loteriada. Nagrodę główną, 49 calowy telewizor wygrała mieszkanka Łubianki p. Lucyna Bartosińska. Niepodległościowe Zakończenie Lata zakończył koncert coverowy przebojów Elvisa Presleya „Elvis na Bis”.

Zadanie pt. „Niepodległościowe zakończenie lata” realizowane w ramach projektu grantowego „Zachowanie dziedzictwa lokalnego obszaru Ziemi Gotyku, w tym szkolenia w zakresie ochrony środowiska naturalnego” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2. „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Z grantu zostały sfinansowane koszty wynajmu grupy rekonstrukcyjnej, orkiestry dętej i zespołu wokalnego.

wstecz

Odnośniki

Banery

Powiadamianie mobilne
wgk
Logotyp NFOSIGW

Kalendarium

Brak wydarzeń w wybranym okresie


Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

Mapa dojazdu

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.