Urząd Gminy Łubianka

Kalendarz, Imieniny

Niedziela 18 Listopada 2018
Karoliny, Romana, Ottona

Wersje językowe

Informator gminny

Wyszukiwarka

Menu

Wideo galeria

Banery

e-puap
Profil zaufany

Licznik odwiedzin

Jesteś 6251 osobą na stronie

Treść strony

Pożegnaliśmy lato w Łubiance

01.09.2018 r. w Gminnym Parku Kultury w Łubiance odbyło się Niepodległościowe Zakończenie Lata. Atrakcje, jakie zostały przygotowane na ten dzień przez organizatorów, skupiały się wokół rocznicy 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Fundacja Historii Polskiej Broni Pancernej zaprezentowała inscenizacje starcia bitwy warszawskiej z sierpnia 1920 roku. Nastąpiła prezentacja dynamiczna repliki czołgu Renault FT 17 oraz armaty okopowej systemu Rosenberga. Zaprezentowała się Powiatowa Orkiestra Dęta z Chełmży z repertuarem piosenki żołnierskiej i patriotycznej. Można było wysłuchać koncertu Kapeli Łubianioki. Dzieci chętnie korzystały z bezpłatnego placu zabaw. O gastronomię zadbały członkinie Caritas Parafii Bierzgłowo oraz KGW Łubianka. Wydarzeniu, jak co roku, towarzyszyła Słoneczna Loteriada. Nagrodę główną, 49 calowy telewizor wygrała mieszkanka Łubianki p. Lucyna Bartosińska. Niepodległościowe Zakończenie Lata zakończył koncert coverowy przebojów Elvisa Presleya „Elvis na Bis”.

Zadanie pt. „Niepodległościowe zakończenie lata” realizowane w ramach projektu grantowego „Zachowanie dziedzictwa lokalnego obszaru Ziemi Gotyku, w tym szkolenia w zakresie ochrony środowiska naturalnego” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2. „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Z grantu zostały sfinansowane koszty wynajmu grupy rekonstrukcyjnej, orkiestry dętej i zespołu wokalnego.

Niepodległościowe zakończenie lata!

Wójt Gminy Łubianka, Biblioteka - Centrum Kultury w Łubiance, Parafia Bierzgłowo, Stowarzyszenie im. Św. Jana Pawła II i sołectwo Łubianka zapraszają do Gminnego Parku kultury w Łubiance w niedzielę 1 września na godzinę 16:00. Zaplanowane atrakcje powiązane będą w znacznej części z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. W trakcie pikniku nastąpi prezentacja dynamiczna repliki czołgu Renault FT 17 oraz armaty okopowej systemu Rosenberga. Przeprowadzona zostanie inscenizacja starcia z bitwy warszawskiej z sierpnia 1920 roku. Nie zabraknie również stałych elementów, takich jak licytacje, loteria fantowa, smakołyki z grilla, pyszne ciasto. Na dzieci będzie czekał darmowy plac zabaw z dmuchanymi zjeżdżalniami, kulami wodnymi i innymi atrakcjami. Wydarzenie zakończy artystyczne show coverowe przebojów Elvisa Presleya „Elvis na bis”.

Słoneczne Pożegnanie Lata za nami

W niedzielę 27 sierpnia w Gminnym Parku Kultury tłumy bawiły się na Słonecznym Zakończeniu Lata, imprezie zorganizowanej przez parafię Bierzgłowo, Urząd Gminy Łubianka, Gminną Bibliotekę Publiczną w Łubiance, Centrum Kultury w Łubiance oraz sołectwo Łubianka.

Zapraszamy na Słoneczne Zakończenie Lata!

Już po raz czwarty parafia Bierzgłowo, Urząd Gminy Łubianka, Gminna Biblioteka Publiczna w Łubiance, Centrum Kultury w Łubiance oraz sołectwo Łubianka zapraszają na Słoneczne Zakończenie Lata. Tegoroczna edycja odbędzie się w niedzielę 27 sierpnia, w godzinach 16 - 22.30 w Gminnym Parku Kultury w Łubiance.

W niedzielę hucznie pożegnamy słoneczne lato

W najbliższą niedzielę 28 sierpnia w Gminnym Parku Kultury w Łubiance, począwszy od godziny 16.00, odbędzie się Słoneczne Zakończenie Lata. Najmocniejszym akcentem będzie koncert zespołu ANDRE, zaplanowany na godzinę 16.30.

Słoneczne zakończenie lata - wiele atrakcji i tłumy gości

W niedzielę 30 sierpnia 2015 roku, w Gminnym Parku Kultury, odbyła się plenerowa impreza "Słoneczne zakończenie lata", współorganizowana przez Urząd Gminy, Urząd Marszałkowski, Gminną Bibliotekę Publiczną, Centrum Kultury, parafię w Bierzgłowie, sołectwa Łubianka i Bano Show.

Odnośniki

Banery

Powiadamianie mobilne
wgk
Aplikacja Skarby Ziemi Chełmińskiej

KalendariumNewsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

Mapa dojazdu

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.