Urząd Gminy Łubianka

Kalendarz, Imieniny

Wtorek 16 Października 2018
Gawła, Ambrożego, Aurelii

Wersje językowe

Informator gminny

Wyszukiwarka

Menu

Wideo galeria

Banery

e-puap
Profil zaufany

Licznik odwiedzin

Jesteś 99092 osobą na stronie

Treść strony

Wdrażanie inwestycji oświetleniowych ulic

W latach 2017 – 2018 gmina Łubianka wykonała II etapy inwestycji o nazwie budowa lamp ulicznych w ilości łącznej 260 szt. Trzeci etap jest planowany, zgodnie z programem na lata 2017 – 19 na rok 2019. W ramach II etapu wybudowaliśmy 120 nowych lamp ulicznych w 12 sołectwach gminy oraz dodatkowo wykonaliśmy modernizację oświetlenia ul. Toruńskiej w Łubiance. Budowa nowych lamp oświetleniowych zastała poprzedzona zawarciem kilka miesięcy wcześniej odpowiedniej umowy z dostawcą energii elektrycznej. Większość nowych lamp została zainstalowana na przełomie 2017/18 roku. Jednakże wybudowanie zasilania elektrycznego do tych lamp trwa już wiele miesięcy. Ponad połowa wybudowanych lamp oświeca już ulice. Do poniedziałku (15 października) zaświecą lampy na ul. Sienkiewicza w Przecznie, Gen. Andersa w Wybczu i ul. Jagiellońskiej w Zamku Bierzgłowskim. Ostatnie w tej inwestycji lampy zostaną uruchomione najpóźniej do 25 października br. (ul. Unisławska w Przecznie, ul. Zawiszy Czarnego w Warszewicach i ul. Równa w Wymysłowie).

Wykonana w czerwcu i lipcu br. modernizacja oświetlenia przy ul. Toruńskiej w Łubiance napotkała na nieprzewidziane trudności techniczne. Nowe, ledowe oprawy oświetleniowe od ok. miesiąca nie funkcjonowały należycie. Włączały się i wyłączały o nieodpowiednich godzinach. W ciągu ostatnich trzech tygodni wykonawca inwestycji dokonywał korekt ustawień lamp. Ostatecznie od 8 października lampy od budowanego ronda do ul. Wichrowej działają poprawnie. Dalszy ciąg lamp do ul. Zamkowej został wyregulowany w dniu 9 października i po kilkugodzinnym dostosowanie będzie od jutra działał właściwie.

Przepraszamy mieszkańców za niewygody związane z niewłaściwym działaniem oświetlenia na wymienionych odcinkach ulic.

Jerzy Zająkała

wstecz

Odnośniki

Banery

Powiadamianie mobilne
wgk
Aplikacja Skarby Ziemi Chełmińskiej

KalendariumNewsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

Mapa dojazdu

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.