Urząd Gminy Łubianka

Kalendarz, Imieniny

Wtorek 16 Października 2018
Gawła, Ambrożego, Aurelii

Wersje językowe

Informator gminny

Wyszukiwarka

Menu

Wideo galeria

Banery

e-puap
Profil zaufany

Licznik odwiedzin

Jesteś 99109 osobą na stronie

Treść strony

Mapa Gminy z wyróżnieniem dróg gminnych dopuszczonych i niedopuszczonych do wywozu buraków cukrowych (Kampania 2018)

Urząd Gminy w Łubiance w nawiązaniu do Kampanii buraczanej 2018, mając na względzie ograniczenia „tonażowe” dla pojazdów poruszających się po drogach publicznych, w tym drogach gminnych publikuje w załączeniu mapę Gminy z wyróżnieniem dróg gminnych dopuszczonych i niedopuszczonych do wywozu buraków cukrowych wymagając bezwzględnego przestrzegania zawartych na niej wytycznych, w tym poruszania się pojazdów ciężarowych po drogach gminnych oznaczonych kolorem zielonym oraz wyznaczania tras wywozu z pominięciem dróg oznaczonych kolorem czerwonym.

Należy zauważyć, że dla pojazdów poruszających się po drogach gminnych występują ograniczenia „tonażowe”, w tym:

•    ograniczenia rzeczywistej masy całkowitej pojazdów w ciągu dróg utwardzonych w związku z lokalnymi ograniczeniami,

•    ograniczenia dopuszczalnego nacisku osi pojazdu na drogę wynikające z przepisów ogólnych w tym art. 41 ust. 3 ustawy o drogach publicznych – „Drogi  wojewódzkie  inne  niż  drogi  określone  na  podstawie  ust. 2  pkt 1, drogi powiatowe oraz drogi gminne stanowią sieć dróg, po których mogą poruszać się pojazdy o dopuszczalnym nacisku pojedynczej osi do 8 t”.

Wychodząc naprzeciw powyższym ograniczeniom i potrzebom faktycznym dopuszcza się przejazd wyznaczonymi drogami gminnymi. W przypadku dróg utwardzonych prosimy

w miarę możliwości o nie wjeżdżanie kołami na krawędzie jezdni. Jazda po krawędzi jest częstą przyczyną obrywania, odłamywania, zapadania konstrukcji drogi w strefie przykrawędziowej.

Jeżeli pryzma z burakami jest usytuowana przy drodze oznaczonej na mapie kolorem czerwonym, buraki mogą być załadowane bezpośrednio z tej pryzmy na pojazd przewoźnika. Przewoźnik natomiast ma możliwość wywozu tych buraków po drodze oznaczonej kolorem czerwonym tylko do najbliższej drogi oznaczonej kolorem zielonym i dalej ma obowiązek kontynuować wywóz buraków jedynie drogami gminnymi oznaczonymi kolorem zielonym do dróg wyższej kategorii, którymi dowiezie buraki do cukrowni.

Działanie zarządcy drogi podyktowane jest koniecznością ochrony infrastruktury drogowej, w tym zapobiegania degradacji konstrukcji nawierzchni dróg utwardzonych (m.in. bitumicznych). Jak wskazują doświadczenia lat ubiegłych stan techniczny dróg wykorzystywanych do wywozu buraków cukrowych ulegał znacznemu pogorszeniu co przekłada się na bezpieczeństwo w ruchu drogowym i konieczność ponoszenia znaczących nakładów na wykonanie dodatkowych remontów i odbudowy gminnej infrastruktury drogowej

wstecz

Odnośniki

Banery

Powiadamianie mobilne
wgk
Aplikacja Skarby Ziemi Chełmińskiej

KalendariumNewsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

Mapa dojazdu

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.