Urząd Gminy Łubianka

Kalendarz, Imieniny

Poniedziałek 23 Lipca 2018
Brygidy, Apolinarego, Bogny

Wersje językowe

Informator gminny

Wyszukiwarka

Menu

Wideo galeria

Banery

e-puap
Profil zaufany

Licznik odwiedzin

Jesteś 83100 osobą na stronie

Treść strony

Uroczyste podsumowanie modernizacji Szkoły Podstawowej w Łubiance

Dzisiaj, w budynku Szkoły Podstawowej w Łubiance, odbyła się uroczystość podsumowania modernizacji tej placówki. W spotkaniu wzięli udział m.in. Maria Mazurkiewicz - Kujawsko-Pomorski Wicekurator Oświaty, Jerzy Zająkała - Wójt Gminy Łubianka, Dariusz Meller - Sekretarz Gminy Łubianka, Bolesław Szczechowski - Przewodniczący Rady Gminy Łubianka, Jarosław Przybył - kierownik biura Rozwoju Jednostek Edukacyjnych Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego, ks. kan. dr Rajmund Ponczek - proboszcz parafii w Bierzgłowie, ks. Sławomir Marcinkowski - wikariusz parafii w Bierzgłowie, radni gminy Łubianka, przedstawiciele firm, które pracowały przy modernizacji budynku, inspektorzy nadzoru, członkowie Rady Rodziców, nauczyciele i uczniowie. Gospodarzem uroczystości był dyrektor szkoły Jacek Żebrowski.

Wójt Jerzy Zająkała podsumował kilkumiesięczne prace modernizacyjne, przybliżając ich zakres. Uhonorował też osoby, które brały udział w całym procesie. Następnie wręczył uczniom szkoły nowe tarcze szkolne. Później goście udali się na zwiedzanie zmodernizowanej szkoły oraz na słodki poczęstunek. Na zakończenie odbyła się część artystyczna, przygotowana przez Toruńską Orkiestrę Symfoniczną.

 

MODERNIZACJA SZKOŁY W ŁUBIANCE składała się z trzech elementów. Pierwszym z nich był remont starszej części szkoły, w tym sal dydaktycznych, zaplecza kuchennego i korytarzy. Wykonano ogrom prac remontowych, w tym m.in.: roboty rozbiórkowe, wyrównanie istniejących tynków, wykonanie warstw wyrównujących na posadzkach w całej szkole oraz ułożenie płytek w zapleczu kuchennym, ułożenie wykładzin obiektowych, wymianę stolarki drzwiowej, demontaż i wykonanie nowej kanalizacji,  wymianę instalacji elektrycznej oraz montaż oświetlenia LED.

Ważną częścią remontu była termomodernizacja. Zamontowano trzy pompy ciepła z dolnym źródłem zasilania o nominalnej łącznej  mocy ponad 150 kW wraz z 20 szt. odwiertów o głębokości 150 mb każdy, dokonano docieplenia dachów o powierzchni ok. 1500 m2, wymieniono instalację centralnego ogrzewania razem z grzejnikami w całym obiekcie. Trzecim etapem była modernizacja sali gimnastycznej, polegająca na przełożeniu parkietu na powierzchni 330 m2 i jego pełnej wymianie na powierzchni 100 m2 z cyklinowaniem i malowaniem. Dodatkowo wymalowano ściany, odnowiono boazerię, odmalowano elementy nośne i wyremontowano zaplecze socjalne.

Całkowity koszt modernizacji budynku SP w Łubiance wyniósł ok. 2,4 mln złotych, z czego termomodernizacja kosztowała 1.779.810 zł (przy dotacji z Programu Operacyjnego Woj. Kujawsko-Pomorskiego w wysokości 1.272.476,96 zł). Pozostałe prace, w wysokości 613.401 zł, sfinansowała Gmina Łubianka.

 

 

wstecz

Odnośniki

Banery

Powiadamianie mobilne
wgk

KalendariumNewsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

Mapa dojazdu

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.