Urząd Gminy Łubianka

Kalendarz, Imieniny

Wtorek 16 Października 2018
Gawła, Ambrożego, Aurelii

Wersje językowe

Informator gminny

Wyszukiwarka

Menu

Wideo galeria

Banery

e-puap
Profil zaufany

Licznik odwiedzin

Jesteś 99099 osobą na stronie

Treść strony

Weekendowe oblężenie zamku

Blisko pół tysiąca osób skorzystało w weekend z możliwości darmowego zwiedzania, wraz z przewodnikiem, zamku w Zamku Bierzgłowskim. Przedsięwzięcie odbyło się w ramach projektu „Europejskie Dni Dziedzictwa”, a jego organizatorem był Urząd Gminy w Łubiance we współpracy z Diecezjalnym Centrum Kultury, którego siedziba mieści się w zamku.

Budowlę można było zwiedzać w sobotę (pięć wejść) i w niedzielę (dwa wejścia). Przewodnicy, którymi byli ks. Zbigniew Wawrzyniak, dyrektor Diecezjalnego Centrum Kultury oraz pracowniczka tej instytucji Ewelina Ziółkowska, oprowadzili po zamku ponad 450 osób z całego regionu!

- Frekwencja dopisała, jesteśmy z niej bardzo zadowoleni - mówi ks. Wawrzyniak. - Tym bardziej, że zwiedzający przybyli do nas z własnej woli, z chęci poznania historii zamku, a nie był to obowiązek, jak to ma miejsce w przypadku np. wycieczek klasowych. Zwiedzający uważnie nas słuchali i zadawali wiele pytań, co oznacza, że historia zamku bardzo ich zainteresowała.

wstecz

Odnośniki

Banery

Powiadamianie mobilne
wgk
Aplikacja Skarby Ziemi Chełmińskiej

KalendariumNewsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

Mapa dojazdu

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.