Urząd Gminy Łubianka

Kalendarz, Imieniny

Niedziela 20 Stycznia 2019
Fabiana, Sebastiana, Dobiegniewa

Wersje językowe

Informator gminny

Wyszukiwarka

Menu

Wideo galeria

Banery

e-puap
Profil zaufany

Licznik odwiedzin

Jesteś 119030 osobą na stronie

Treść strony

Weekendowe oblężenie zamku

Blisko pół tysiąca osób skorzystało w weekend z możliwości darmowego zwiedzania, wraz z przewodnikiem, zamku w Zamku Bierzgłowskim. Przedsięwzięcie odbyło się w ramach projektu „Europejskie Dni Dziedzictwa”, a jego organizatorem był Urząd Gminy w Łubiance we współpracy z Diecezjalnym Centrum Kultury, którego siedziba mieści się w zamku.

Budowlę można było zwiedzać w sobotę (pięć wejść) i w niedzielę (dwa wejścia). Przewodnicy, którymi byli ks. Zbigniew Wawrzyniak, dyrektor Diecezjalnego Centrum Kultury oraz pracowniczka tej instytucji Ewelina Ziółkowska, oprowadzili po zamku ponad 450 osób z całego regionu!

- Frekwencja dopisała, jesteśmy z niej bardzo zadowoleni - mówi ks. Wawrzyniak. - Tym bardziej, że zwiedzający przybyli do nas z własnej woli, z chęci poznania historii zamku, a nie był to obowiązek, jak to ma miejsce w przypadku np. wycieczek klasowych. Zwiedzający uważnie nas słuchali i zadawali wiele pytań, co oznacza, że historia zamku bardzo ich zainteresowała.

wstecz

Odnośniki

Banery

Powiadamianie mobilne
wgk
Logotyp NFOSIGW

Kalendarium

Brak wydarzeń w wybranym okresie


Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

Mapa dojazdu

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.