Urząd Gminy Łubianka

Kalendarz, Imieniny

Wtorek 22 Stycznia 2019
Wincentego, Anastazji, Anastazego

Wersje językowe

Informator gminny

Wyszukiwarka

Menu

Wideo galeria

Banery

e-puap
Profil zaufany

Licznik odwiedzin

Jesteś 864 osobą na stronie

Treść strony

Siłownia za frekwencję w wyborach o wartości do 30 000 zł !!!!

Nasze województwo zasługuje na własnych reprezentantów w Parlamencie Europejskim. Tylko dzięki nim nasz głos będzie w Brukseli słyszalny, a nasze potrzeby i postulaty brane pod uwagę. Jak to sprawić? Wszystko zależy od frekwencji przy urnach 25 maja. Marszałek Piotr Całbecki zachęca do aktywności obywatelskiej i zapowiada nagrody dla najaktywniejszych.

Możemy wprowadzić do PE trzech, dwóch lub jednego wybranego w naszym regionie kandydata, ale możemy też nie mieć ani jednego. Tak skonstruowana jest ordynacja wyborcza do Europarlamentu - premiuje województwa obywatelsko aktywne. - Już raz się nam udało. Miedzy innymi dzięki kampanii profrekwencyjnej, w którą zaangażował się samorząd województwa, i znakomitej na nią odpowiedzi mieszkańców, w kończącej się kadencji reprezentowała nas trójka europarlamentarzystów. Także tym razem po prostu pójdźmy na wybory! – apeluje  marszałek Piotr Całbecki.

Wzorem kampanii sprzed pięciu lat samorząd województwa przygotował bonusy dla najaktywniejszych obywatelsko społeczności, a także dla indywidualnych wyborców.

Nagrody dla lokalnych społeczności

Lokalnym społecznościom w których padną rekordy frekwencji w majowym głosowaniu wybudujemy siłownie na wolnym powietrzu. Dobrze wyposażone miejsca do ćwiczeń otrzymają zwycięzcy frekwencyjnej rywalizacji w następujących kategoriach:

  • największe miasta województwa (Bydgoszcz, Toruń, Włocławek, Grudziądz, Inowrocław)
  • gminy wiejskie i wiejsko-miejskie
  • pozostałe gminy miejskie.

Jeżeli nasza gmina zwycięży to siłownia zostanie umiejscowiona w  miejscowości, w której frekwencja była największa.

Akcje zachęcające do głosowania towarzyszyły też poprzednim eurowyborom. Marszałek fundował wówczas place zabaw samorządom z najlepszą frekwencją. W gminie Łubianka taki plac zabaw stanął w Biskupicach.

Odnośniki

Banery

Powiadamianie mobilne
wgk
Logotyp NFOSIGW

Kalendarium

Brak wydarzeń w wybranym okresie


Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

Mapa dojazdu

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.