Urząd Gminy Łubianka

Kalendarz, Imieniny

Niedziela 20 Stycznia 2019
Fabiana, Sebastiana, Dobiegniewa

Wersje językowe

Informator gminny

Wyszukiwarka

Menu

Wideo galeria

Banery

e-puap
Profil zaufany

Licznik odwiedzin

Jesteś 1246 osobą na stronie

Treść strony

Informujemy, że gmina Łubianka rozpoczyna przygotowania do pozyskania zewnętrznych  środków finansowych na kolejną inwestycję proekologiczną – instalację na obiektach publicznych i prywatnych ogniw fotowoltaicznych służących do produkcji energii elektrycznej. Mając na uwadze bardzo dobre doświadczenia związane z instalacją w naszej gminie w latach 2011 – 2012 prawie 700 zestawów kolektorów słonecznych wykorzystywanych do podgrzewania wody postanowiliśmy podjąć następne wyzwanie.

W ramach obecnej inicjatywy zakłada się złożenie przez gminę wniosku o dofinansowanie inwestycji do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Termin składania wniosków rusza 26 maja br. Mamy zatem niewiele czasu na przygotowanie jego treści. Przewidujemy uzyskanie dotacji w wysokości do 40% kosztów kwalifikowanych oraz pożyczki na preferencyjnych warunkach (oprocentowanie 1 % rocznie) na kolejne 60%. Minimalna kwota wniosku wynosi 1 mln. zł., więc musi on przewidywać instalację wielu ogniw fotowoltaicznych w ramach jednej inwestycji.

W celu przedstawienia bardziej szczegółowych informacji o planowanej inwestycji organizujemy spotkanie w dniu 20 maja o godz. 17.00 w świetlicy wiejskiej w Biskupicach, na które zapraszamy mieszkańców zainteresowanych współpracą w tym zakresie.

 

                                                                                              Jerzy Zająkała

                                                                                                Wójt Gminy

Odnośniki

Banery

Powiadamianie mobilne
wgk
Logotyp NFOSIGW

Kalendarium

Brak wydarzeń w wybranym okresie


Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

Mapa dojazdu

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.