Urząd Gminy Łubianka

Kalendarz, Imieniny

Czwartek 13 Grudnia 2018
Łucji, Otylii, Lucji

Wersje językowe

Informator gminny

Wyszukiwarka

Menu

Wideo galeria

Banery

e-puap
Profil zaufany

Licznik odwiedzin

Jesteś 690 osobą na stronie

Treść strony

 

II Dzień Energii w Gminie Łubianka

Corocznie od 2006 roku, w drugiej połowie czerwca, w krajach Unii Europejskiej trwa Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii. Podczas jego obchodów liczne Instytucje Europejskie oraz organizacje działające na rzecz zrównoważonej energii w Europie organizują serię wydarzeń mających na celu przedstawienie i promocję efektywnej, odnawialnej energii.

Po ubiegłorocznym debiucie, w Gminie Łubianka w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Energii, w niedzielę, 30 czerwca br. organizujemy II Dzień Energii. W trakcie jego obchodów w Gminnym Parku Kultury w Łubiance, przy ul. Sportowej odbędzie się festyn gminny, podczas którego organizatorzy przeprowadzą szereg konkursów, w których ich uczestnicy będą mogli wykazać się wiedzą na temat racjonalnego i efektywnego wykorzystania energii, zastosowania energooszczędnych urządzeń i ich wpływu na jakość otaczającego nas środowiska. Najmłodsi uczestnicy festynu będą mogli sprawdzić swą wiedzę o odnawialnych źródłach energii w trakcie błyskawicznego turnieju-quizu pod hasłem „OZE – Odtwórz Zużytą Energię”. Dla zwycięzców konkursów czekają atrakcyjne nagrody!

Organizatorzy festynu przewidują także specjalny konkurs-niespodziankę dla mieszkańców Gminy Łubianka będących użytkownikami instalacji kolektorów słonecznych. Chętnych do udziału w tej rywalizacji prosimy o kontakt telefoniczny do 28 czerwca z Radosławem Kowalskim lub Zbigniewem Adamczykiem w Urzędzie Gminy.

Podczas festynu wystąpi z koncertem miejscowa kapela „Łubianioki” oraz zespół „Alebabki”. W czasie trwania festynu jego uczestnikom organizator zapewni stoiska tzw. małej gastronomii z możliwością nabycia posiłków i napojów.

Początek II Dnia Energii w Gminie Łubianka 30 czerwca br. o godzinie 16.00.

 

  • autor: Zbigniew Adamczyk

Odnośniki

Banery

Powiadamianie mobilne
wgk
Logotyp NFOSIGW

KalendariumNewsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

Mapa dojazdu

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.