Urząd Gminy Łubianka

Kalendarz, Imieniny

Niedziela 20 Stycznia 2019
Fabiana, Sebastiana, Dobiegniewa

Wersje językowe

Informator gminny

Wyszukiwarka

Menu

Wideo galeria

Banery

e-puap
Profil zaufany

Licznik odwiedzin

Jesteś 1979 osobą na stronie

Treść strony

Jarmark z sukcesem

II Jarmark Wielkanocny „Pod wiatrakiem” należy zaliczyć do bardzo udanych. Pogoda w tygodniu poprzedzającym imprezę przysporzyła organizatorom i kołom gospodyń wiejskich wiele zmartwień, jednak  niedziela palmowa okazała się bardzo słoneczna i z lżejszym mrozem. Pod wiatrakiem stanęło jedenaście barwnych kramów. Swoje produkty oferowały  koła gospodyń wiejskich z Wybczyka, Dębin, Przeczna, Wymysłowa, Łubianki, Bierzgłowa, Stowarzyszenie „Nasze szczęścia”, Zespół Szkół w Łubiance oraz wystawcy indywidualni: Stanisława Kardas, Dorota Chlebosz-Lubińska, Alina Ferenc. Asortyment przygotowany przez wystawców był bardzo różnorodny. Można było nabyć między innymi: babki, mazurki, serniki, zakwas na żur, kiełbasy, szynki, jaja wiejskie, wędzone kurczaki, baranki z masła, wiejski chleb, pasztety. Na miejscu można było posilić się tradycyjnym gorącym żurkiem z białą kiełbasą i jajkiem. Dużym powodzeniem cieszyło się rękodzieło ludowe i wszelkie ozdoby  wielkanocnego stołu.  Stoiska licznie oblegane były przez mieszkańców Gminy i osoby spoza niej. Wielu uczestników jarmarku deklarowało swoją obecność za rok, chwaląc smaki potraw i lokalny charakter imprezy. Dodatkową atrakcją jarmarku był debiutancki występ zespołu ludowego Łubianioki.
Gminna Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Łubiance składają podziękowania za pomoc przy organizacji jarmarku  p. Andrzejowi Sierockiemu i pracownikom  jego referatu, p. Romanowi Krupa oraz p. Tomaszowi Walter i OSP Łubianka.

Odnośniki

Banery

Powiadamianie mobilne
wgk
Logotyp NFOSIGW

Kalendarium

Brak wydarzeń w wybranym okresie


Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

Mapa dojazdu

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.