Urząd Gminy Łubianka

Kalendarz, Imieniny

Poniedziałek 20 Listopada 2017
Anatola, Rafała, Edmunda

Wersje językowe

Informator gminny

Wyszukiwarka

Menu

Wideo galeria

Banery

e-puap
Profil zaufany

Licznik odwiedzin

Jesteś 2464 osobą na stronie

Treść strony

DZIEŃ DZIECKA W DĘBINACH

 

 

      2 czerwca 2013 roku w Dębinach odbył się piknik z okazji Dnia Dziecka . Piękna pogoda zachęciła wszystkich do wspólnej zabawy w malowniczym parku przy świetlicy wiejskiej. Każde dziecko miało okazję zasiąść w kabinie wielkiego wozu strażackiego i odbyć przejażdżkę pod opieką pana strażaka . Wspólnie z clownem dzieci wzięły udział w ciekawej zabawie z chustą KLANZA , która dostarczyła wielu wrażeń , pobudzała spostrzegawczość , wyzwalała pozytywne emocje i  rozwijała ekspresję ruchową . Przeżyły podróż w wyobraźni , gdy stała się ona statkiem lub balonem .

      Na miejscach konkursowych brały udział w rozmaitych konkurencjach : strzelanie do bramki , dmuchanie balonów , „ buty w akcji” , taniec na gazecie i wiele innych .Uczestnicy  otrzymali nagrody książkowe i cukierki . Było widać wielką radość na twarzach dzieci, gdy wraz z clownem tworzyły balonowe zwierzątka .Chętnie pozwoliły sobie pomalować buźkę i zaprezentować się w nowym wcieleniu jako motylki , kotki , piraci, myszki . Dorośli włączyli się w tworzenie wielkich baniek mydlanych, aby poczuć się jak dziecko, świetnie się bawić.

Każde dziecko otrzymało paczkę ze słodkościami i nie tylko , które zostały  przygotowane przez pana sołtysa . Na zakończenie dzieci wykonały wspólny plakat zatytułowany „ Mój Dzień Dziecka”.

    Dziękujemy wszystkim , którzy przyczynili się do zorganizowania tak barwnego i  radosnego święta dla naszych milusińskich : OSP w Dębinach , panu sołtysowi Dębin i   animatorowi  kultury .

 

Animator Kultury

Barbara Owsian

 

Piknik majowy w Warszewicach

 

 

                  9 maja 2013 roku w Warszewicach odbył się piknik dla dzieci . W parku pałacowym zebrała się grupa , która wyruszyła ulicą Zawiszy Czarnego w stronę Brąchnówka. Krocząc polnymi drogami podziwialiśmy piękno budzącej się do życia przyrody. Widok kwitnących  drzew, kwiatów , łany rzepaku  sprawiły w naszych serduszkach radość. Po dotarciu na miejsce zrobiliśmy piknik ,rozłożyliśmy kocyki, zjedliśmy mały posiłek .Dzieci chętnie brały udział w zabawach , konkursach, które uświetniły nam czas. Na zakończenie zrobiliśmy wspólne ,pamiątkowe zdjęcie. Z uśmiechem na twarzy wróciliśmy do domu. Była to fajna przygoda i mamy nadzieję , że będziemy  ją mogli jeszcze powtórzyć

 

 Barbara Owsian                                                                                               Animator kultury

 

RAJD ROWEROWY NA BARBARKĘ

 

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi oraz osoby, które nie mają odwagi samemu wybrać się na wycieczkę rowerową.

 

START: Świetlica Wiejska w Dębinach

18 maja 2013r (sobota) godz. 1300

 

Trasa: Dębiny-Łubianka-Pigża-Różankowo-Barbarka(14km)

 

 

Osoby w wieku poniżej 18 lat mogą uczestniczyć wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów. Przyjeżdżamy sprawnym rowerem i zabieramy ze sobą picie oraz ubiór odpowiedni do warunków pogodowych. Obowiązkowo zabieramy dobry humor i szeroki uśmiech  :-)

Animator Kultury Dębin

                       Sołtys Dębin

Żyjesz serca biciem

 Z okazji obchodów Światowego Dnia Zdrowia gdzie hasłem przewodnim  roku 2013 jest „Zdrowe bicie serca”.14 kwietnia sołectwa Wybcz, Wybczyk i Dębiny zorganizowały akcję promującą zdrowy styl życia.

Przy Orliku w Wybczu przeprowadzono pomiar ciśnienia tętniczego, następnie odbył się marsz w zielonej scenerii parku pałacowego i ścieżką rowerową w kierunku Łubianki. Każdy uczestnik otrzymał informację na temat przyczyn i skutków nadciśnienia tętniczego.

Dziękujemy serdecznie za udział i zapraszamy ponownie.

Danuta Gendek

Animator Kultury  Wybcza, Wybczyka

Barbara Owsian

Animator Kultury Dębin, Warszewic

W sobotę 13 kwietnia 2013 roku, z okazji Światowego Dnia Zdrowia, w sołectwach Biskupice, Brąchnowo i Warszewice odbył się marsz, którego celem było promowanie zdrowego stylu życia i zachęcenie mieszkańców do aktywnego spędzania czasu.

Z Brąchnowa i Warszewic wyruszyły grupy, które spotkały się na świetlicy w Biskupicach. Tegoroczny Światowy Dzień Zdrowia obchodzony był pod hasłem „Zdrowe bicie serca”, dlatego każda chętna osoba mogła zarówno przed jak i po wysiłku zbadać ciśnienie krwi. Na zakończenie biorące udział w marszu dzieci narysowały plakaty o tematyce prozdrowotnej, a każdy uczestnik otrzymał sok z Marwitu.     

 

Wszystkim aktywnym mieszkańcom serdecznie dziękujemy!

 

Martyna Olejnik           

Animator Kultury Biskupic i Brąchnowa

Barbara Owsian

Animator Kultury Warszewic i Dębin                                                                                                            

MARSZ PO ZDROWIE

 

W związku z przypadającym w kwietniu Światowym Dniem Zdrowia obchodzonym w 2013 roku pod hasłem "Zdrowe bicie serca", sołectwa Biskupice, Brąchnowo i Warszewice zachęcają mieszkańców do aktywnego spędzenia czasu promującego zdrowy styl życia.

Zapraszamy 13.04.2013 r. (sobota):

-  godz. 15.00 plac przy gimnazjum w Brąchnowie - rozgrzewka i wspólny marsz do Biskupic

-  godz. 15.00 orlik w Warszewicach - rozgrzewka  i wspólny marsz do Biskupic      

   Chętni mogą zabrać kijki do nordic walking, wrotki.

- ok. godz. 16.00 spotkanie dwóch ww. grup przy świetlicy w Biskupicach, gdzie każdy chętny uczestnik marszu zbada ciśnienie krwi.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Animator Kultury Biskupic i Brąchnowa

Animator Kultury Warszewic i Dębin

Sołtys Biskupic

ŻYJESZ SERCA BICIEM
Z okazji obchodów Światowego Dnia Zdrowia, gdzie hasłem przewodnim jest " Zdrowe bicie serca " ,sołectwa Wybcz, Wybczyk I Dębiny zachęcają wszystkich mieszkańców do aktywnego spędzenia czasu promującego zdrowy styl życia.
 

                                                                                                                                                   

 

Zapraszamy :14 kwiecień 2013 r. (niedziela ) :

 

--godz. 15.00 orlik w Wybczu - rozgrzewka i wspólny marsz ścieżką w kierunku Łubianki.

 

 

 

Chętni mogą zabrac kijki do nordic walking , rolki,bądż rower.

 

Każdy chętny uczestnik marszu zbada ciśnienie krwi.

 

 

 

Serdecznie zapraszamy                                                                Animatorzy kultury

 

                               Barbara Owsian

Danuta Gendek

Odnośniki

Banery

Powiadamianie mobilne
XXI Bieg Niepodległości
PROW 2014-2020

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

Mapa dojazdu

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.