Urząd Gminy Łubianka

Kalendarz, Imieniny

Czwartek 13 Grudnia 2018
Łucji, Otylii, Lucji

Wersje językowe

Informator gminny

Wyszukiwarka

Menu

Wideo galeria

Banery

e-puap
Profil zaufany

Licznik odwiedzin

Jesteś 2802 osobą na stronie

Treść strony

DZIEŃ DZIECKA W DĘBINACH

 

 

      2 czerwca 2013 roku w Dębinach odbył się piknik z okazji Dnia Dziecka . Piękna pogoda zachęciła wszystkich do wspólnej zabawy w malowniczym parku przy świetlicy wiejskiej. Każde dziecko miało okazję zasiąść w kabinie wielkiego wozu strażackiego i odbyć przejażdżkę pod opieką pana strażaka . Wspólnie z clownem dzieci wzięły udział w ciekawej zabawie z chustą KLANZA , która dostarczyła wielu wrażeń , pobudzała spostrzegawczość , wyzwalała pozytywne emocje i  rozwijała ekspresję ruchową . Przeżyły podróż w wyobraźni , gdy stała się ona statkiem lub balonem .

      Na miejscach konkursowych brały udział w rozmaitych konkurencjach : strzelanie do bramki , dmuchanie balonów , „ buty w akcji” , taniec na gazecie i wiele innych .Uczestnicy  otrzymali nagrody książkowe i cukierki . Było widać wielką radość na twarzach dzieci, gdy wraz z clownem tworzyły balonowe zwierzątka .Chętnie pozwoliły sobie pomalować buźkę i zaprezentować się w nowym wcieleniu jako motylki , kotki , piraci, myszki . Dorośli włączyli się w tworzenie wielkich baniek mydlanych, aby poczuć się jak dziecko, świetnie się bawić.

Każde dziecko otrzymało paczkę ze słodkościami i nie tylko , które zostały  przygotowane przez pana sołtysa . Na zakończenie dzieci wykonały wspólny plakat zatytułowany „ Mój Dzień Dziecka”.

    Dziękujemy wszystkim , którzy przyczynili się do zorganizowania tak barwnego i  radosnego święta dla naszych milusińskich : OSP w Dębinach , panu sołtysowi Dębin i   animatorowi  kultury .

 

Animator Kultury

Barbara Owsian

 

Piknik majowy w Warszewicach

 

 

                  9 maja 2013 roku w Warszewicach odbył się piknik dla dzieci . W parku pałacowym zebrała się grupa , która wyruszyła ulicą Zawiszy Czarnego w stronę Brąchnówka. Krocząc polnymi drogami podziwialiśmy piękno budzącej się do życia przyrody. Widok kwitnących  drzew, kwiatów , łany rzepaku  sprawiły w naszych serduszkach radość. Po dotarciu na miejsce zrobiliśmy piknik ,rozłożyliśmy kocyki, zjedliśmy mały posiłek .Dzieci chętnie brały udział w zabawach , konkursach, które uświetniły nam czas. Na zakończenie zrobiliśmy wspólne ,pamiątkowe zdjęcie. Z uśmiechem na twarzy wróciliśmy do domu. Była to fajna przygoda i mamy nadzieję , że będziemy  ją mogli jeszcze powtórzyć

 

 Barbara Owsian                                                                                               Animator kultury

 

RAJD ROWEROWY NA BARBARKĘ

 

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi oraz osoby, które nie mają odwagi samemu wybrać się na wycieczkę rowerową.

 

START: Świetlica Wiejska w Dębinach

18 maja 2013r (sobota) godz. 1300

 

Trasa: Dębiny-Łubianka-Pigża-Różankowo-Barbarka(14km)

 

 

Osoby w wieku poniżej 18 lat mogą uczestniczyć wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów. Przyjeżdżamy sprawnym rowerem i zabieramy ze sobą picie oraz ubiór odpowiedni do warunków pogodowych. Obowiązkowo zabieramy dobry humor i szeroki uśmiech  :-)

Animator Kultury Dębin

                       Sołtys Dębin

Żyjesz serca biciem

 Z okazji obchodów Światowego Dnia Zdrowia gdzie hasłem przewodnim  roku 2013 jest „Zdrowe bicie serca”.14 kwietnia sołectwa Wybcz, Wybczyk i Dębiny zorganizowały akcję promującą zdrowy styl życia.

Przy Orliku w Wybczu przeprowadzono pomiar ciśnienia tętniczego, następnie odbył się marsz w zielonej scenerii parku pałacowego i ścieżką rowerową w kierunku Łubianki. Każdy uczestnik otrzymał informację na temat przyczyn i skutków nadciśnienia tętniczego.

Dziękujemy serdecznie za udział i zapraszamy ponownie.

Danuta Gendek

Animator Kultury  Wybcza, Wybczyka

Barbara Owsian

Animator Kultury Dębin, Warszewic

W sobotę 13 kwietnia 2013 roku, z okazji Światowego Dnia Zdrowia, w sołectwach Biskupice, Brąchnowo i Warszewice odbył się marsz, którego celem było promowanie zdrowego stylu życia i zachęcenie mieszkańców do aktywnego spędzania czasu.

Z Brąchnowa i Warszewic wyruszyły grupy, które spotkały się na świetlicy w Biskupicach. Tegoroczny Światowy Dzień Zdrowia obchodzony był pod hasłem „Zdrowe bicie serca”, dlatego każda chętna osoba mogła zarówno przed jak i po wysiłku zbadać ciśnienie krwi. Na zakończenie biorące udział w marszu dzieci narysowały plakaty o tematyce prozdrowotnej, a każdy uczestnik otrzymał sok z Marwitu.     

 

Wszystkim aktywnym mieszkańcom serdecznie dziękujemy!

 

Martyna Olejnik           

Animator Kultury Biskupic i Brąchnowa

Barbara Owsian

Animator Kultury Warszewic i Dębin                                                                                                            

MARSZ PO ZDROWIE

 

W związku z przypadającym w kwietniu Światowym Dniem Zdrowia obchodzonym w 2013 roku pod hasłem "Zdrowe bicie serca", sołectwa Biskupice, Brąchnowo i Warszewice zachęcają mieszkańców do aktywnego spędzenia czasu promującego zdrowy styl życia.

Zapraszamy 13.04.2013 r. (sobota):

-  godz. 15.00 plac przy gimnazjum w Brąchnowie - rozgrzewka i wspólny marsz do Biskupic

-  godz. 15.00 orlik w Warszewicach - rozgrzewka  i wspólny marsz do Biskupic      

   Chętni mogą zabrać kijki do nordic walking, wrotki.

- ok. godz. 16.00 spotkanie dwóch ww. grup przy świetlicy w Biskupicach, gdzie każdy chętny uczestnik marszu zbada ciśnienie krwi.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Animator Kultury Biskupic i Brąchnowa

Animator Kultury Warszewic i Dębin

Sołtys Biskupic

ŻYJESZ SERCA BICIEM
Z okazji obchodów Światowego Dnia Zdrowia, gdzie hasłem przewodnim jest " Zdrowe bicie serca " ,sołectwa Wybcz, Wybczyk I Dębiny zachęcają wszystkich mieszkańców do aktywnego spędzenia czasu promującego zdrowy styl życia.
 

                                                                                                                                                   

 

Zapraszamy :14 kwiecień 2013 r. (niedziela ) :

 

--godz. 15.00 orlik w Wybczu - rozgrzewka i wspólny marsz ścieżką w kierunku Łubianki.

 

 

 

Chętni mogą zabrac kijki do nordic walking , rolki,bądż rower.

 

Każdy chętny uczestnik marszu zbada ciśnienie krwi.

 

 

 

Serdecznie zapraszamy                                                                Animatorzy kultury

 

                               Barbara Owsian

Danuta Gendek

Odnośniki

Banery

Powiadamianie mobilne
wgk
Logotyp NFOSIGW

KalendariumNewsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

Mapa dojazdu

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.