Urząd Gminy Łubianka

Kalendarz, Imieniny

Środa 19 Grudnia 2018
Dariusza, Gabrieli, Beniamina

Wersje językowe

Informator gminny

Wyszukiwarka

Menu

Wideo galeria

Banery

e-puap
Profil zaufany

Licznik odwiedzin

Jesteś 3825 osobą na stronie

Treść strony

DZIEŃ DZIECKA W BISKUPICACH

 

W niedzielę 2 czerwca 2013 r. przy Wiejskim Ośrodku Kultury w Biskupicach zorganizowany został Dzień Dziecka.

Przy płynących z radia dziecięcych przebojach dzieci mogły uczcić ten szczególny dla nich dzień. Było ognisko z kiełbaskami, malowanie roześmianych buziek, konkursy z nagrodami. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało prezent.

Wszystkim przybyłym dzieciom serdecznie dziękujemy!

 

 

 

Martyna Olejnik

Animator Kultury

NIEZAPOMNIANY DZIEŃ DZIECKA W BRĄCHNOWIE

 

 

W sobotę 1 czerwca 2013 r. w Brąchnowie z inicjatywy sołtysa pana Adama Noworackiego z dużym rozmachem zorganizowany został Dzień Dziecka.

Licznie przybyłe na festyn dzieci mogły do woli korzystać z dużej dmuchanej zjeżdżalni, trampoliny, oczy cieszyły unoszące się w powietrzu bańki mydlane. Z głośników rozbrzmiewała muzyka, a dzieci brały udział w najróżniejszych zorganizowanych tego dnia konkursach. Nie zabrakło m. in. meczu piłki nożnej, zabaw z balonami, krzesełkami, wyścigów na szczudłach, strzelania piłką do celu. Dzieci śpiewały piosenki, dorośli próbowali rozwikłać zagadkę logiczną, strażacy przeprowadzili konkurs wodny. Na zwycięzców czekało mnóstwo nagród, a każde biorące udział w konkursie dziecko otrzymywało nagrodę pocieszenia. Była wata cukrowa, balony, lody i pyszne rogaliki dla każdego dziecka. Koło Gospodyń Wiejskich przygotowało słodkie rozmaitości i kiełbaski z grilla. Każde dziecko otrzymało paczkę z niespodzianką.

Imprezę odwiedzili motocykliści z Torunia. Można było zrobić pamiątkowe zdjęcie na motorze oraz ku uciesze dzieci i dorosłych odbyć przejażdżkę wybraną maszyną.

Na zakończenie spotkania przygotowana została jeszcze jedna duża atrakcja. Na niebie pojawili się toruńscy motolotniarze, którzy czekającym na nich w dole dzieciom zrzucali cukierki!

Wieczorem odbyła się dyskoteka na której bawiła się okoliczna młodzież.

Składamy podziękowania sponsorom, którzy ufundowali nagrody. Są to: Meritum Bank w Bydgoszczy, PKO Toruń oddział w Chełmży, Bank Spółdzielczy Brodnica oddział w Chełmży, Bank Spółdzielczy Toruń oddział w Łubiance oraz BGŻ Chełmża. Szczególne podziękowania od sołtysa dla państwa Banasik i państwa Olszewskich, pani Elżbiety Dąbrowskiej i państwa Biel.

 

 

 

 

                                               Martyna Olejnik

                                               Animator Kultury

Kolejna udana impreza w Biskupicach

 

W niedzielę, 26 maja, w Wiejskim Ośrodku Kultury w Biskupicach miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili aktorzy z Teatru Impresaryjnego Afisz z Torunia w składzie: Magda Cysewska, Michał Hajduczenia, Michał Czaposki i Jacek Pietruski. 

Trzy rodzaje sztuki – teatr, kabaret i recital piosenki – połączyło przedstawienie „W oparach starego kina”. Kabaret, a może bardziej recital piosenki filmowej z nutą absurdu dawnych kabaretów, zachwycił publiczność. Twórcy przeprowadzili uczestników spotkania przez krainę polskiej międzywojennej piosenki filmowej. Usłyszeliśmy między innymi takie przeboje  jak: „Ada to nie wypada”, „Już taki jestem zimny drań”, „Gdybym ja miał cztery nogi”, „Ach jak przyjemnie kołysać się wśród fal”, „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą” i wiele innych przeplecionych absurdalnym dowcipem z teki Tuwima i Słonimskiego.

Występ zorganizowany z okazji Dnia Matki poprzedziły konkursy z nagrodami. W przerwie uczestnicy mogli delektować się pysznymi ciastami z kawą i herbatą.  Z reakcji publiczności - gromkich braw i bisów - można wnioskować, że takie inicjatywy są  jak najbardziej pożądane.

Wszystkim przybyłym gościom serdecznie dziękujemy!

 

                                                        Martyna Olejnik

                                                        Animator Kultury

Z okazji przypadającego w kwietniu Dnia Ziemi, w sołectwach  Biskupice  

i Brąchnowo zorganizowany został

 konkurs plastyczny pt. „Ziemia jest tylko jedna”.

WYNIKI KONKURSU:

I miejsce  - Klaudia Kubacka  z Brąchnowa

II miejsce – Weronika Markus z Biskupic

III miejsce - Radek Kubacki z Brąchnowa

Wszystkim dzieciom, które wzięły udział w konkursie serdecznie dziękuję!

 

 

Martyna Olejnik

Animator Kultury

Z okazji przypadającego w kwietniu Dnia Ziemi, zapraszam wszystkie dzieci z sołectwa Biskupice i Brąchnowo do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „Ziemia jest tylko jedna”.

Wykonane samodzielnie, podpisane  prace (imię, nazwisko, wiek, miejscowość, nr telefonu)  w dowolnej technice plastycznej i dowolnym formacie proszę o składanie do dnia 10.05.2013r. do Animatora Kultury Biskupic i Brąchnowa lub sołtysów Biskupic lub Brąchnowa. Wszystkie prace zostaną zaprezentowane na świetlicy w Biskupicach. Najlepsze prace zostaną nagrodzone.

Serdecznie zapraszam!

Martyna Olejnik

Animator Kultury

W sobotę 13 kwietnia 2013 roku, z okazji Światowego Dnia Zdrowia, w sołectwach Biskupice, Brąchnowo i Warszewice odbył się marsz, którego celem było promowanie zdrowego stylu życia i zachęcenie mieszkańców do aktywnego spędzania czasu.

Z Brąchnowa i Warszewic wyruszyły grupy, które spotkały się na świetlicy w Biskupicach. Tegoroczny Światowy Dzień Zdrowia obchodzony był pod hasłem „Zdrowe bicie serca”, dlatego każda chętna osoba mogła zarówno przed jak i po wysiłku zbadać ciśnienie krwi. Na zakończenie biorące udział w marszu dzieci narysowały plakaty o tematyce prozdrowotnej, a każdy uczestnik otrzymał sok z Marwitu.     

 

Wszystkim aktywnym mieszkańcom serdecznie dziękujemy!

 

Martyna Olejnik           

Animator Kultury Biskupic i Brąchnowa

Barbara Owsian

Animator Kultury Warszewic i Dębin     

MARSZ PO ZDROWIE

 

W związku z przypadającym w kwietniu Światowym Dniem Zdrowia obchodzonym w 2013 roku pod hasłem "Zdrowe bicie serca", sołectwa Biskupice, Brąchnowo i Warszewice zachęcają mieszkańców do aktywnego spędzenia czasu promującego zdrowy styl życia.

Zapraszamy 13.04.2013 r. (sobota):

-  godz. 15.00 plac przy gimnazjum w Brąchnowie - rozgrzewka i wspólny marsz do Biskupic

-  godz. 15.00 orlik w Warszewicach - rozgrzewka  i wspólny marsz do Biskupic      

   Chętni mogą zabrać kijki do nordic walking, wrotki.

- ok. godz. 16.00 spotkanie dwóch ww. grup przy świetlicy w Biskupicach, gdzie każdy chętny uczestnik marszu zbada ciśnienie krwi.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Animator Kultury Biskupic i Brąchnowa

Animator Kultury Warszewic i Dębin

Sołtys Biskupic

W sobotę 16.03.2013 r. w Brąchnowie odbyło się spotkanie ze stylistką, panią Beatą Zaborowską-Balińską. Zaprezentowanych zostało 7 najgorętszych trendów sezonu, czyli  moda na wiosnę-lato 2013. Dowiedziałyśmy się jak optycznie tuszować mankamenty figury poprzez dobór odpowiednich ubrań, w jakich kolorach jest nam do twarzy. Dużą radość sprawiła wszystkim możliwość doboru fryzury i koloru włosów poprzez mierzenie najróżniejszych peruk. Wszystkim przybyłym na spotkanie Paniom serdecznie dziękuję.

  • autor: Animator Kultury Biskupic i Brąchnowa Martyna Olejnik, data: 2013.03.21

Odnośniki

Banery

Powiadamianie mobilne
wgk
Logotyp NFOSIGW

KalendariumNewsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

Mapa dojazdu

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.