Urząd Gminy Łubianka

Kalendarz, Imieniny

Środa 12 Grudnia 2018
Aleksandra, Dagmary, Joanny

Wersje językowe

Informator gminny

Wyszukiwarka

Menu

Wideo galeria

Banery

e-puap
Profil zaufany

Licznik odwiedzin

Jesteś 3622 osobą na stronie

Treść strony

MORSOWANIE W BISKUPICACH

W niedzielne, lutowe popołudnie na zaproszenie sołtysa Biskupic, p. Stanisława Derusia, do Łubianki zawitała grupa Toruńskich Morsów, wśród których jest również kilkoro mieszkańców naszej gminy. Piknik pod nazwą „Zimna woda zdrowia doda” rozpoczęła prezentacja przedstawiona przez prezesa Klubu Morsów p. Adama Czubę. W wypełnionej po brzegi świetlicy wiejskiej mieszkańcy wysłuchali prelekcji poświęconej zdrowemu stylowi życia, który gwarantuje m.in. hartowanie ludzkiego ciała poprzez zimne kąpiele oraz czynne uprawianie sportu. Prezentację klubu morsów z Torunia zakończył krótki film przedstawiający ich zimową kąpiel w przeręblu przy świetle pochodni.

Podczas rozgrzewki morsów na scenie pojawił się zespół „Alebabki”  pod kierownictwem p.  Zbigniewa Cywińskiego. Zespół w swoim repertuarze ma również piosenkę sławiącą „morsowanie”. W międzyczasie rozpoczęła się główna atrakcja pikniku - pokaz zimowej kąpieli. Do rozstawionych przed świetlicą basenów wypełnionych wodą z pływającymi kawałkami lodu wchodziły kolejne grupki morsujących. Wśród kąpiących się nie zabrakło debiutantów. Ich wiek świadczy o tym, że zimowe kąpiele są dla każdego. Po raz pierwszy przyjemności morsowania doświadczyli 83-letni mieszkaniec Łubianki, p. Lambert Walter oraz 9-letni Hubert z Pluskowęs. Piknik zakończyło wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku.

Organizatorzy „morsowania” w Biskupicach pragną podziękować m.in. strażakom z chełmżyńskiej jednostki PSP, strażnikom gminnym oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do sukcesu pierwszej tego typu imprezy w naszej gminie. Mamy nadzieję na kolejne zimowe kąpiele przy jeszcze większym aktywnym udziale mieszkańców.

Odnośniki

Banery

Powiadamianie mobilne
wgk
Logotyp NFOSIGW

KalendariumNewsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

Mapa dojazdu

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.