Urząd Gminy Łubianka

Kalendarz, Imieniny

Czwartek 13 Grudnia 2018
Łucji, Otylii, Lucji

Wersje językowe

Informator gminny

Wyszukiwarka

Menu

Wideo galeria

Banery

e-puap
Profil zaufany

Licznik odwiedzin

Jesteś 707 osobą na stronie

Treść strony

O S T R Z E Ż E N I E     M E T E O R O L O G I C Z N E

Nr 50/08/2012

Zjawisko: burze z gradem

Stopień zagrożenia: 1

Ważność: od 20. 08.2012 r. godz. 1400do 21. 08.2012 r. godz.  500

Obszar: województwo kujawsko-pomorskie

Przebieg : przewiduje się wystąpienie burz, lokalnie z opadami gradu, podczas których opady deszczu wyniosą od 5 do 20 mm, lokalnie do 30 mm, a wiatr osiągnie w porywach od 65 do 80 km/h. Burze będą się przemieszczały z zachodu na wschód.

Źródło informacji: Biuro Prognoz Meteorologicznych Poznań.

 

Informacje Toruńskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego (TCZK):

1. W czasie burzy należy:

a) unikać przebywania na otwartej przestrzeni, przebywania pod drzewami, w pobliżu masztów metalowych i innych metalowych konstrukcji lub przedmiotow, linii energetycznych i zbiorników wodnych.

b) kierowcy powinni pozostać wewnątrz samochdów, nie parkować aut pod drzewami oraz pamiętac, ze jeśli burzy towarzysza opady pogarsza się widoczność i wydłua droga hamowania.

2. W przypadku pojawienia się opadów gradu zaleca się pozostawanie w pomieszczeniach, lub szukanie schronienia pod dachem, osoby zaskoczone opadem gradu na otwartej przestrzeni powinny chronić głowę przy pomocy dostepnych środkow i jak najszybciej znaleźć schronienie pod dachem. W czasie opadów gradu kierowcy i pasażerowie powinni pozostać w pojazdach. 

3. Należy zabezpieczyć ruchome przedmioty, szczególnie na balkonach, werandach,  miejsach publicznych, ponieważ towrzyszące burzom porywy wiatru mogą je unosić  i wyrzadzić szkody materialne oraz zagrozić przebywającym w pobliżu ludziom.

Odnośniki

Banery

Powiadamianie mobilne
wgk
Logotyp NFOSIGW

KalendariumNewsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

Mapa dojazdu

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.