Urząd Gminy Łubianka

Kalendarz, Imieniny

Środa 19 Grudnia 2018
Dariusza, Gabrieli, Beniamina

Wersje językowe

Informator gminny

Wyszukiwarka

Menu

Wideo galeria

Banery

e-puap
Profil zaufany

Licznik odwiedzin

Jesteś 810 osobą na stronie

Treść strony

Wybory Do Młodzieżowej Rady Gminy Łubianka !!!

Przypominamy, ze zgodnie z uchwałą Rady Gminy Łubianka Nr XVII/114/2012 z dnia 21 czerwca 2012r.  przedłużona zostaje o 1 rok obecnie trwająca kadencja Młodzieżowej Rady Gminy. Kolejne wybory  do Młodzieżowej Rady Gminy odbywać się będą  co roku , co skutkować będzie wymianą połowy składu Rady .Od br. wybory trwać będą   2 dni  ( piątek i sobotę ).  Zmianie ulega również liczebność Młodzieżowej Rady Gminy. Dotąd liczyć powinna 26 radnych. Od najbliższych wyborów liczyć będzie 28 radnych.

Wprowadzone zmiany  mają na celu umożliwienie udziału większej liczbie młodzieży w wyborach. W piątek młodzież będzie mogła głosować w trakcie przerw w zajęciach szkolnych, natomiast sobota umożliwi głosowanie  młodzieży uczącej się poza gminą. Wymiana corocznie połowy składu  Rady umożliwi kontynuację kierunków działania Rady a także da sposobność do włączania się i wprowadzania  nowych członków Rady.

Informujemy, że tegoroczne wybory odbędą się na początku października br. Poprzedzą je tak jak dotąd stosowne Zarządzenia i Obwieszczenia Wójta Gminy  dot. terminów, okręgów wyborczych i ilości wybieranych radnych.

Liczymy, ze końcówka wakacji będzie doskonałym momentem na podjęcie decyzji o kandydowaniu przez tych, którzy dotąd nie uczestniczyli w pracach  Młodzieżowej Rady Gminy, a mają coś  pożytecznego do zaoferowania swoich rówieśnikom i chcą czynnie uczestniczyć w życiu gminy.

  (Kandydować do MRG można w wieku od 14 – 19 lat) 

  • autor: Barbara Kowalska

Odnośniki

Banery

Powiadamianie mobilne
wgk
Logotyp NFOSIGW

KalendariumNewsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

Mapa dojazdu

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.