Urząd Gminy Łubianka

Kalendarz, Imieniny

Środa 19 Grudnia 2018
Dariusza, Gabrieli, Beniamina

Wersje językowe

Informator gminny

Wyszukiwarka

Menu

Wideo galeria

Banery

e-puap
Profil zaufany

Licznik odwiedzin

Jesteś 680 osobą na stronie

Treść strony

                     20 grudnia 2011 r. odbyło się spotkanie na którym 11 uczestników projektu sytemowego pt. ,,Razem Jesteśmy Mociejsi”otrzymało certyfikaty ukończenia kursów zawodowych. Łączenie w projekcie wzieło udział 20 uczestników.W ubiegłym roku w ramach projektu zrealizowano nastepujace kursy: kurs komputerowy, zajęcia z języka angielskiego, „szkoła rodzica”, trenig interpersonalny, wizaż,. Kursy zawodowe: opetator urządzeń biurowych z obsługą komputera, kurs wychowawcy dziecięcego oraz kurs prawojazdy kateg. B i C.W ramach projektu zorganizowano również wycieczkę do Torunia oraz na Barbarkę. W miesiacu wrześniu odbył się piknik integracyjny.

            Wzorem roku ubiegłego Urząd Gminy wraz  z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej
w Łubiance w tym roku również realizuje projekt systemowy pt. Razem Jesteśmy Mocniejsi, który jest współfinansowany przez Europejski Fundusz Społeczny, Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet VII, działanie 7.1.1. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej.

            Uczestnicy projektu będą mieli możliwość podniesienia kompetencji społecznych, otrzymają pomoc fiansową, będą mieli możliwość wzięcia udziału w programie zdrowotnym. Przeprowadzone zostaną szkolenia z zakresu: kursu komputerowego, ,,szkoła rodzica”. Kursy zawodowe: ekonomia gastronomii, kurs budowlany-roboty wykończeniowe, florystyka
 i bukieciarstwo wraz z pielegnacją terenów zielonych. Jeden z uczestników będzie miał możliwość uzupełnienia wykształcenia. 5 rodzin zostanie objętych pomoca asystenta rodziny. Wszyscy uczestnicy będą mieli konsultacje indywidualne z doradca zawodowym oraz z psychologiem. Dla rodzin objętych Programem Aktywności Lokalnej  zostanie zorganizowana 1 wycieczka.
           

Pracownicy socjalni Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łubiance prowadzą rekrutacją do projektu. Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w projekcie prosimy o zgłaszanie się do 29.02.2012 r.

Odnośniki

Banery

Powiadamianie mobilne
wgk
Logotyp NFOSIGW

KalendariumNewsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

Mapa dojazdu

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.