Urząd Gminy Łubianka

Kalendarz, Imieniny

Środa 19 Grudnia 2018
Dariusza, Gabrieli, Beniamina

Wersje językowe

Informator gminny

Wyszukiwarka

Menu

Wideo galeria

Banery

e-puap
Profil zaufany

Licznik odwiedzin

Jesteś 1499 osobą na stronie

Treść strony

VI ROCZNICA ŚMIERCI SŁUGI BOŻEGO JANA PAWŁA II

Zapraszam w niedzielę - 3 kwietnia na godz. 2000na Drogę krzyżową. Nabożeństwo to odprawimy w Alei Jana Pawła II w Łubiance. Spotykamy się na Drodze po raz szósty, spotykamy od śmierci Jana Pawła. Obecny rok jest jednak szczególny jesteśmy w przededniu beatyfikacji naszego kochanego Papieża. Liczę na mieszkańców Gminy. Stańmy duchowo razem, zjednoczeni wokół błogosławionego. Przecież prawda, którą głosił, nie starzeje się, nie ulega zwietrzeniu. Przeciwnie, im jest starsza, tym piękniejsza, potwierdzona mijającymi latami i wiekami, jak Kościół, którego On nas uczył, do którego porywał młodych i starszych. Dzięki Niemu poznawaliśmy żywy Kościół, a teraz sami go współtworzymy.

Z góry dziękuję mieszkańcom Alei Jana Pawła II oraz instytucjom tam się znajdującym, za udekorowanie całej Alei. Wypracowaliśmy już swój własny klimat medytacji. Sprzyjają mu ustawione wzdłuż Alei krzyże, które wyznaczą czternaście stacji. Na krzyżach płonące znicze. A my, uczestnicy przynosimy zapalone świece, znicze lub pochodnie. Na koniec pozostawimy je pod figurą Chrystusa Króla. W ubiegłych latach na zakończenie odmawialiśmy modlitwę o rychłą beatyfikację. W tym roku odmówimy Litanię do Jana Pawła II, ułożoną przez kard. J. Ratzingera, a wydrukowaną na początku roku w lutowym numerze Głosu Parafii. Zabierzmy ze osobą ten tekst do wspólnej modlitwy. Tradycyjnie odśpiewamy Apel Jasnogórski i na zakończenie kapłani udzielą błogosławieństwa. Wielki krzyż misyjny poniosą w naszym imieniu strażacy. Rozważania oparte na słowach Jana Pawła II odczytywać będą przedstawiciele poszczególnych wspólnot: Rad Parafialnych, Akcji Katolickiej, Żywego Różańca, Caritas Parafialnego i Caritas Szkolnego, Scholi parafialnej, animatorzy, którzy przygotowywali grupy młodzieży do sakramentu bierzmowania, Koła Misyjnego, dzieci z zespołu Marwojki, Koła Gospodyń Wiejskich, przedstawiciele samorządu.

  • autor: Ks. Rajmund Ponczek Proboszcz

Odnośniki

Banery

Powiadamianie mobilne
wgk
Logotyp NFOSIGW

KalendariumNewsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

Mapa dojazdu

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.