Urząd Gminy Łubianka

Kalendarz, Imieniny

Niedziela 20 Stycznia 2019
Fabiana, Sebastiana, Dobiegniewa

Wersje językowe

Informator gminny

Wyszukiwarka

Menu

Wideo galeria

Banery

e-puap
Profil zaufany

Licznik odwiedzin

Jesteś 4911 osobą na stronie

Treść strony

 

„Budowa placu zabaw w miejscowości Zamek Bierzgłowski”

Celem projektu jest poprawa jakości życia mieszkańców Gminy Łubianka poprzez zapewnienie im właściwych warunków rekreacji na świeżym powietrzu.

 Cel ten został zrealizowany poprzez budowę placu zabaw w miejscowości Zamek Bierzgłowski.

Plac zabaw jest idealnym miejscem dla rozwoju aktywności ruchowej dziecka. Aktywność fizyczna, szczególnie w warunkach do tego przystosowanych, w gronie rówieśników należy niewątpliwie do ulubionych zajęć dzieci. Stworzony specjalnie dla najmłodszych, bezpieczny oraz dostosowany do oczekiwań i potrzeb maluchów w różnym wieku plac zabaw, wpłynie korzystnie na rozwój fizyczny i psychiczny dzieci.

W skład placu zabaw wchodzi:

·        piaskownica 3,00m X 3,00m

·        huśtawka  z bocianim gniazdem

·        zestaw zabawowy- zjeżdzalnia

·        huśtawka ważka

·        karuzela koszyczkowa

·        ławka parkowa

·        tablica regulaminowa

 

Projekt jest współfinansowany  z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko – Pomorskiego w wysokości 12.000 zł i z budżetu Gminy Łubianka w wysokości 4000 zł.

Anna Filus

 

 

Place Zabaw 2010

 

 

 

Rozstrzygnięcie naboru wniosków o udzielenie dotacji celowych dla gmin w ramach realizacji zadania „Place zabaw dla dzieci oraz miejsca rekreacji i wypoczynku na terenach wiejskich”

 

Zakończona została piąta edycja konkursu „Place zabaw dla dzieci oraz miejsca rekreacji i wypoczynku na terenach wiejskich”. W dniu 1 czerwca 2010 roku Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego Uchwałą Nr 44/683/10 rozstrzygnął nabór wniosków o udzielenie dotacji celowych dla gmin w ramach realizacji zadania „Place zabaw dla dzieci oraz miejsca rekreacji i wypoczynku na terenach wiejskich”, mających na celu zabezpieczenie wypoczynku i rekreacji mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego.
W ramach naboru wniosków o udzielenie dotacji celowych dla gmin na realizację zadania „Place zabaw dla dzieci oraz miejsca rekreacji i wypoczynku na terenach wiejskich” wpłynęło 48 wniosków o udzielenie dotacji na utworzenie placów zabaw i 5 wniosków o udzielenie dotacji na utworzenie miejsc rekreacji i wypoczynku.
W całym regionie, dzięki dofinansowaniu z budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego powstanie w tym roku 38 placów zabaw, a także 4 miejsca rekreacji i wypoczynku. Na realizację tych projektów Urząd Marszałkowski przeznaczył pół miliona złotych. Łączna wartość tych przedsięwzięć wynosi 750.988 zł.
- Realizowany przez samorząd województwa program budowy placów zabaw dla dzieci i miejsc rekreacji na terenach wiejskich co roku cieszy się dużym zainteresowaniem samorządów lokalnych. To bardzo ważna pomoc, bo wiele gmin w naszym województwie z powodu ograniczonych środków finansowych nie może samodzielnie zrealizować tego typu inicjatyw – mówi marszałek Piotr Całbecki – Naszym celem, do którego systematycznie dążymy jest to, aby takie bezpieczne i nowoczesne obiekty powstały w każdej miejscowości województwa kujawsko-pomorskiego.
Począwszy od 2006 roku, dzięki wsparciu samorządu województwa powstało w naszym województwie 155 placów zabaw dla najmłodszych oraz 11 miejsc rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców obszarów wiejskich. Corocznie, dofinansowanie trafia do gmin wiejskich, miejsko-wiejskich lub miejskich, które realizują przedsięwzięcie w miejscowości o liczbie mieszkańców do 5 tysięcy.
Z myślą o zapewnieniu możliwości wypoczynku i rekreacji dorosłym mieszkańcom obszarów wiejskich, po raz drugi z budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego dofinansowane jest tworzenie miejsc rekreacji i wypoczynku.
W bieżącym roku utworzenie placu zabaw zostanie dofinansowane z budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego kwotą 12.000 zł, a miejsca rekreacji 13.333 zł. Minimalna wysokość wkładu własnego jst musi wynosić 25% całkowitej wartości projektu. Pieniądze zostaną przeznaczone na przygotowanie terenu, zakup niezbędnych, atestowanych urządzeń oraz ich montaż i wymianę. Nowe i zmodernizowane miejsca wypoczynku powinny być gotowe najpóźniej do końca września.
W opinii beneficjentów program jest bardzo potrzebny i dobrze oceniany przez mieszkańców, a władze jst inspiruje do tworzenia nowych placów zabaw oraz miejsc rekreacji i wypoczynku na terenie Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Źródło   www.kujawsko-pomorski.pl

Odnośniki

Banery

Powiadamianie mobilne
wgk
Logotyp NFOSIGW

Kalendarium

Brak wydarzeń w wybranym okresie


Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

Mapa dojazdu

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.