Urząd Gminy Łubianka

Kalendarz, Imieniny

Niedziela 20 Stycznia 2019
Fabiana, Sebastiana, Dobiegniewa

Wersje językowe

Informator gminny

Wyszukiwarka

Menu

Wideo galeria

Banery

e-puap
Profil zaufany

Licznik odwiedzin

Jesteś 1045 osobą na stronie

Treść strony

SUKCES ZAWODNICZEK Z NASZEJ GMINY

W sobotę 5 grudnia 2009 w Czaplinku odbyły się Mistrzostwa Polski Północnej Juniorów Kyokushin-Kan Karate-do. W Mistrzostwach udział wzięli udział zawodnicy reprezentujący 17 oddziałów znajdujących się w regionie północnym z następujących miejscowości: Bydgoszczy, Czaplinka, Chełmna, Gdańska, Gdańska Pałacu Młodzieży, Gdyni, Golubia – Dobrzynia, Grudziądza, Kalisza Pomorskiego, Olsztyna, Połczyna Zdroju, Świecia, Świnoujścia, Torunia, Wąbrzeźna, Wolina, Złocieńca oraz z Konina i Głuszycy.
 
Mistrzostwa zorganizowano zwłaszcza dla juniorów w konkurencjach kata i kumite.
Poziom całych zawodów był o wiele wyższy w porównaniu z minionymi latami.
W skład reprezentacji toruńskiego klubu weszły trzy młode zawodniczki, mieszkanki naszej gminy Marcelina Grabowska, Weronika Krajewska i Katarzyna Socha.
 
W konkurencji kata do lat 12 (układy formalne) dziewczęta nie miały sobie równych w regionie. W eliminacjach jako jedyne wyszły ze swoich grup i w finałach zajęły następujące miejsca Marcelina Grabowska I, Weronika Krajewska II, Katarzyna Socha III.
 
Podczas Mistrzostw rozegrana została również konkurencja kumite czyli walki. Kumite sportowe w kyokushinkan karate odbywa się w systemie knockdown tzn. w pełnym kontakcie ale z wykluczeniem uderzeń rękoma na twarz. Juniorzy dodatkowo zabezpieczeni są dodatkowymi ochraniaczami. W kumite dziewcząt 12lat wystąpiła Marcelina i Weronika. Finał rozegrały między sobą. Tym razem Weronika Krajewska zajęła I miejsce a Marcelina Grabowska II. Katarzyna jest młodsza o rok od swoich koleżanek ale już myśli o starcie w przyszłym roku.
Dodać warto, że Marcelina Grabowska jest aktualną Mistrzynią Polski Juniorów w kata do lat 12, a Weronika Krajewska Mistrzynią Polski Juniorów w kumite 12lat.
W przyszłym roku startować będą w roczniku wyższym 13-14lat gdzie będzie znacznie trudniej ale tymi wynikami potwierdziły swoją wysoką pozycję.
Dziewczęta zaczęły swoje treningi karate w Łubiance pod okiem Adama Witkowskiego. Niestety sekcja Toruńskiego Klubu Karate Kyokushin po trzech latach działania z powodów finansowych została zawieszona. Od tej pory zarażone pasją poznawania japońskiej sztuki walki jeżdżą trzy razy w tygodniu na treningi do dojo w Toruniu przy ul. Osikowej 11 gdzie trenują obecnie z trenerem kadry Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do Arturem Wilento 4dan. 
Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy z klubów województwa kujawsko – pomorskiego, którzy w klasyfikacji drużynowej zajęli pierwsze trzy miejsca tj. w kolejności Grudziądz, ToruńiChełmno.
  • autor: Artur Wilento

Odnośniki

Banery

Powiadamianie mobilne
wgk
Logotyp NFOSIGW

Kalendarium

Brak wydarzeń w wybranym okresie


Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

Mapa dojazdu

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.