Urząd Gminy Łubianka

Kalendarz, Imieniny

Środa 19 Grudnia 2018
Dariusza, Gabrieli, Beniamina

Wersje językowe

Informator gminny

Wyszukiwarka

Menu

Wideo galeria

Banery

e-puap
Profil zaufany

Licznik odwiedzin

Jesteś 1291 osobą na stronie

Tytul i opis strony

Złoty medal Mistrzostw Polski marzec 2007

Treść strony

Złoty medal dla UKS "BAŁAGANY"

MISTRZOWIE POLSKI
SĄ Z
ŁUBIANKI!

„Laskarze z Łubianki w znakomitym stylu zwyciężyli  w Halowych  Mistrzostwach Polski juniorów młodszych w hokeju na trawie” – tak na łamach prasy komentowano w ostatnich dniach sukces Uczniowskiego Klubu Sportowego „Bałagany” Łubianka.         

Podopieczni trenera Andrzeja Makowskiego zdominowali wszystkie mecze, które rozegrane zostały w Siemianowicach Śląskich w dniach 11- 12 marca bieżącego roku. Wygrali oni w tym sezonie wszystkie mecze w eliminacjach i w finale Mistrzostw Polski, tracąc zaledwie osiem goli, w tym trzy ostatnie w spotkaniu, które nie miało większego znaczenia dla osiągnięcia tak wspaniałego wyniku. Zdaniem Andrzeja Makowskiego było to zasługą bardzo wyrównanego zespołu, w którym każdy z zawodników wywiązywał się z ze swoich zadań.

Dla UKS „Bałagany” zdobycie złotego medalu na Halowych Mistrzostwach Polski to największy sukces w historii klubu.

Nasi zawodnicy po sukcesach w kategorii dzieci odnosili sukcesy w kategorii juniora młodszego. Między innymi w 2005 roku w Poznaniu zajęli I miejsce Mistrzostwach Polski młodzików w hokeju na trawie.

Zdobywcy tego trofeum pracowali na swój sukces pod kierunkiem trenerów od wielu lat. Młodzi hokeiści z Łubianki są wychowankami Leszka Rzemiejewskiego, który był ich trenerem w latach 2000 – 2004, kiedy byli uczniami szkoły podstawowej. Należy podkreślić, że uczniowie ci byli najlepszym zespołem podczas rozgrywanego w Łubiance w roku 2003 i 2004 Memoriału im. Adama Filemonowicza. Byli więc najlepszą drużyną w Polsce w kategorii dzieci.

Tegoroczni złoci medaliści , jako gimnazjaliści tworzą klasę sportową w Zespole Szkół im. Janusza Korczaka w Łubiance, dzięki czemu trenują 10 godzin w tygodniu w ramach zajęć z wychowania fizycznego, a oprócz tego uczestniczą w treningach po lekcjach. Nie bez znaczenia dla odniesionego przez UKS „Bałagany” sukcesu jest fakt, że sportowych umiejętności nabywają pod okiem trenera reprezentacji Polski w hokeju na trawie – Andrzeja Makowskiego, który w lutym bieżącego roku zdobył z zawodnikami hokeja na trawie srebrny medal  podczas Halowych Mistrzostw Świata w Wiedniu. Niewątpliwie profesjonalizm trenera oraz wsparcie i zaangażowanie innych działaczy klubu przyczyniły się do tak spektakularnego sukcesu „Bałaganów”.

Zdobycie złotego medalu przez UKS „Bałagany” Łubianka na mistrzostwach Polski jest historycznym zwycięstwem, ponieważ jest to pierwszy tak wielki sukces w historii klubu.

W turnieju nasi laskarze zdobyli również nagrody indywidualne. Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Przemysław Poszytek, który równocześnie został królem strzelców, strzelając 13 goli.

Sukces naszych sportowców oprócz wielkiej satysfakcji i sportowej radości przeżywanej na zawodach, zaprocentuje również w przyszłości i ułatwi zawodnikom przyjęcie ich do wybranych szkół ponadgimnazjalnych, gdyż promowany jest 15 punktami doliczanymi do końcowego wyniku egzaminu z przedmiotów humanistycznych i matematyczno – przyrodniczych. Dzieląc się z mieszkańcami gminy wielką radością ze zwycięstwa Mistrzowie Polski w hokeju na trawie proszą o doping i wsparcie swoich rodziców, nauczycieli, działaczy klubu, władze gminy i wszystkich mieszkańców w realizacji kariery sportowej, którą właśnie rozpoczynają, a która wymaga często wielu wyrzeczeń i trudu.

Trzymajcie za UKS „Bałagany” kciuki! Przed nimi Ogólnopolska Spartakiada Młodzieży, która odbędzie się  na przełomie lipca i sierpnia. Nasi laskarze będą uczestniczyć tam jako faworyci!

 

Skład UKS „Bałagany” – Halowych  Mistrzów Polski w hokeju na trawie: Wojciech Bałos, Maciej Włoch, Maciej Raciniewski, Łukasz Mrzygłód, Adam Drozdowski, Przemysław Poszytek, Mariusz Kowalski, Bartek Iwicki, Dawid Korycki, Sebastian Elendt, Krzysztof Elsner, Maciej Walter, Łukasz Iwicki: trener: Andrzej Makowski.

 

Wyniki rozegranych spotkań podczas HMP w hokeju na trawie w Siemianowicach Śląskich (11 -12.03.2007).

UKS „Bałagany” Łubianka – LKS Gąsawa: 9:1,

                                            - UKS Pobiedziska Letnisko 11:2,

                                             - MKS Siemianowice Śląskie 8:2,

                                             - KS Polonia Środa Wielkopolska 12: 0,

                                             - UHKS „Ósemka” Tarnowskie Góry 4:3.

 

  • autor: H. Żeglarska, data: 14.03.2006

Odnośniki

Banery

Powiadamianie mobilne
wgk
Logotyp NFOSIGW

KalendariumNewsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

Mapa dojazdu

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.