Urząd Gminy Łubianka

Kalendarz, Imieniny

Niedziela 20 Stycznia 2019
Fabiana, Sebastiana, Dobiegniewa

Wersje językowe

Informator gminny

Wyszukiwarka

Menu

Wideo galeria

Banery

e-puap
Profil zaufany

Licznik odwiedzin

Jesteś 1389 osobą na stronie

Treść strony

samochody_40.gif

Świetlica szkolna w Zespole Szkół w Łubiance

         Korzystają z niej uczniowie zarówno Szkoły podstawowej jak i Gimnazjum. Godziny otwarcia świetlicy szkolnej dostosowane są do czasu przyjazdu i odjazdu uczniów autobusami szkolnymi z okolicznych wsi.  Miejscowości z których dowożone są dzieci podzielono na kilka tras dojazdowych;

1.      dowóz dzieci z Wybcza i Dębin.

2.      dowóz dzieci z Bierzgłowa, Słomowa, Zamku Bierzgłowskiego, działki przy CPN.

3. dowóz dzieci z okolic Łubianki – Koryta, osiedle Ziółkowo i Kozielec.

4.     dowóz dzieci z Przeczna i Wymysłowa.

Harmonogram dowozu uczniów umieszczam poniżej.

Natomiast odwóz dzieci obejmuje dwa kursy:

1.o godzinie 12:25 odjeżdżają wszystkie dzieci z Nauczania Zintegrowanego i te dzieci które mają 5 lekcji.

2. o godzinie 14:20 odwóz uczniów kończących lekcje po 7 godzinie lekcyjnej.

Transport uczniom zapewnia Firma MIX, której właścicielem jest pani Gil oraz dodatkowo kursuje autobus szkolny udostępniony przez Urząd Gminy w Łubiance.

 Czas otwarcia świetlicy rozpoczyna się już od godziny siódmej, wtedy to już pojawiają się pierwsze dowożone dzieci, które pod kierunkiem nauczyciela wychowawcy świetlicy mogą pouczyć się, skontrolować zadania domowe, bądź pograć w gry planszowe z kolegami. W ciągu dnia uczniowie na świetlicy odrabiają prace domowe pod kierunkiem  nauczyciela świetlicy, korzystają z gier planszowych oraz biorą udział w zajęciach sportowo – rekreacyjnych. Z uczniami nauczania zintegrowanego prowadzone są także zajęcia dydaktyczno – wychowawcze dostosowane do aktualnej tematyki: Święto patrona szkoły, dzień babci, aktualna pora roku itp.

         Świetlica szkolna w Zespole Szkół w Łubiance to także stołówka szkolna. Na dwóch przerwach obiadowych trwających 15min. wydawane są posiłki, z których korzysta 184 uczniów. Z płatnych obiadów korzysta 71 uczniów zaś z bezpłatnych finansowanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łubiance korzysta 110 dzieci. Dodatkowo 3 obiady opłaca GOPS w Kijewie Królewskim.

         Uczniów z gimnazjum korzystających z obiadów  jest 95 zaś z Szkoły Podstawowej 89.

         W świetlicy  szkolnej w godzinach przedpołudniowych wydawane jest także smakowe mleko w kartonikach. Z mleczka bezpłatnego refundowanego przez GOPS korzysta 113 uczniów natomiast z płatnego  mleka korzysta przeciętnie 35 uczniów.

          

         Podsumowując  świetlica szkolna w Zespole Szkół w Łubiance to miejsce w którym uczniowie objęci są opieką wychowawczo – dydaktyczną w chwilach wolnych od lekcji. Korzystają z niej przede wszystkim dzieci dojeżdżające. Jest ich około 180.  Pracuje w niej dwóch nauczycieli wychowawców:  mgr M. Wysocka
i mgr J. Młodzianowska.

 

  • autor: M. Wysocka, data: 6.03.07
Plan dowozów do szkoły

Odnośniki

Banery

Powiadamianie mobilne
wgk
Logotyp NFOSIGW

Kalendarium

Brak wydarzeń w wybranym okresie


Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

Mapa dojazdu

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.