Urząd Gminy Łubianka

Kalendarz, Imieniny

Czwartek 13 Grudnia 2018
Łucji, Otylii, Lucji

Wersje językowe

Informator gminny

Wyszukiwarka

Menu

Wideo galeria

Banery

e-puap
Profil zaufany

Licznik odwiedzin

Jesteś 1649 osobą na stronie

Treść strony

Historia na fotografiach - pierwsza drużyna UKS "Bałagany"
 

Uczniowski Klub Sportowy
"Bałagany"

Pierwsze zajęcia z hokejem na trawie rozpoczęły się w Łubiance w grudniu 1993 r. Początkowo brało w nich udział 20 uczniów z klas V-VII.
27 lipca 1994 roku "Bałagany" (tak został nazwany klub po śmierci Adama Filemonowicza) został zarejestrowany jako stowarzyszenie sportowe. Jednym z założycieli
i pierwszym trenerem był niezapomniany Adam Filemonowicz wspaniały szkoleniowiec i wielki przyjaciel młodzieży. Do największych sukcesów można zaliczyć dwukrotny 10
- cio dniowy wyjazd do Włoch (1994 i 1998), gdzie "Bałagany" zajęły I miejsca w turniejach towarzyskich wygrywając między innymi z HC "Sacrofano", HC "Lazio", HC "Roma", HC "Tevere". Młodzi zawodnicy mieli również możliwości uczestniczenia w audiencji u papieża, jak i zwiedzania Watykanu, Rzymu i Wenecji. Zorganizowany został w 2000 roku obóz dwutygodniowy w Słowacji - Trenczynie. W turnieju Suda Cup 2002 w Hradec Kralove (Czechy) w kategorii dzieci zajęliśmy I miejsce wygrywając ze "Slawią" Hradec Kralove, "Racą" Trenczyn, "Sokołem" Kbely, HC ,,1953" Jicin i "Lokomotivem" Bratysława i IV miejsce w kategorii juniora młodszego.
W 1997 roku w Finale Mistrzostw Polski juniora młodszego "Bałagany" zajęły IV miejsce na hali i na boisku, a w roku 1999 zdobyły wicemistrzostwo w hali. W 2002 roku zostały brązowymi medalistami w hali. Na VIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży we Wrocławiu zespół wywalczył II miejsce.
Z powodzeniem bierzemy udział w licznych imprezach ogólnopolskich: im. P. Lazara w Siemianowicach Śląskich, im. J. Makowskiego w Toruniu, turnieju gwiazdkowym w Poznaniu, z okazji Dnia Dziecka w Gąsawie, mini-hokeju w Poznaniu oraz w różnych rozgrywkach regionalnych.
W 1997 roku wystąpiliśmy w I programie TVP "Baw się z nami", w którym w rywalizacji szkół "Bałagany" zajęły II miejsce.
Od sześciu lat jesteśmy organizatorami Memoriału im. Adama Filemonowicza, jest to największa impreza dla tej kategorii wiekowej w hali w Polsce. Udział w niej bierze minimum 120 młodych zawodników z całej Polski, a nawet z zagranicy (Słowacji i Ukrainy).
W roku 2000 było ich aż 200.
Co roku 30 zawodników doskonali swoje umiejętności na obozach szkoleniowych w Poznaniu, Kłodzku i innych miejscowościach. Polski Związek Hokeja na Trawie ocenia "Bałagany" jako jeden z najlepiej pracujących klubów z młodzieżą w kraju.
Nasi zawodnicy i wychowankowie reprezentowali i reprezentują Polskę w meczach międzypaństwowych.
Od połowy 2003 r. w UKS "Bałagany" aktywnie działa sekcja piłki nożnej dziewcząt, którą prowadzi Rafał Cieślak.
Obecnie w sekcji hokeja  ćwiczy 45 chłopców, których trenują: Andrzej Makowski i Leszek Rzemiejewski, natomiast w sekcji piłki nożnej trenuje 18 zawodniczek.

  • autor: R. Dubicki, data: 15.11.05

Odnośniki

Banery

Powiadamianie mobilne
wgk
Logotyp NFOSIGW

KalendariumNewsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

Mapa dojazdu

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.