Urząd Gminy Łubianka

Kalendarz, Imieniny

Niedziela 20 Stycznia 2019
Fabiana, Sebastiana, Dobiegniewa

Wersje językowe

Informator gminny

Wyszukiwarka

Menu

Wideo galeria

Banery

e-puap
Profil zaufany

Licznik odwiedzin

Jesteś 1390 osobą na stronie

Treść strony

Adam Filemonowicz

 

Adam Filemonowicz
 6 maj 1949 - 31 lipiec 1997

Był zawodnikiem, a potem szkoleniowcem związanym przede wszystkim z Toruniem. Grał w KS "Pomorzanin" w latach 1960-1974, potem  był w tym klubie trenerem. KS "Pomorzanin" od połowy lat 80-tych z powodzeniem konkurował z najsilniejszymi drużynami w rozgrywkach halowch. Zawodnicy tego klubu stanowili trzon reprezentacji, która sięgnęła po pierwszy w historii polskiego hokeja medal w finałowym turnieju młodzieżowym Mistrzostw Europy we Wiedniu. W latach 1987, 1988 oraz 1990 i 1991 KS "Pomorzanin" był mistrzem Polski seniorów w hali. Wyniki te klub osiągnął przede wszystkim dzięki pracy Adama Filemonowicza. Od 1977 roku związany ze szkoleniem centralnym. Był trenerem reprezentacji Polski juniorów młodszych, juniorów, młodzieżowej oraz trenerem współpracującym reprezentacji kraju seniorów podczas Mistrzostw Europy w 1983 roku. W 1995 roku przygotowywał i prowadził reprezentację Polski kobiet w turnieju kwalifikacyjnym młodzieżowych Mistrzostw Europy w Poznaniu.
 Hokej był największą pasją jego intensywnego życia. Uwielbiał pracę z najmłodszymi, z którymi miał wspaniały kontakt.
 Był jednym z założycieli hokeja na trawie przy SP w Łubiance. Z drużyną tą, którą nazwał "Bałagany", spędził ostatnie lata swojej bogatej kariery trenerskiej.

  • autor: Roman Dubicki, data: 15. 11.05

Odnośniki

Banery

Powiadamianie mobilne
wgk
Logotyp NFOSIGW

Kalendarium

Brak wydarzeń w wybranym okresie


Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

Mapa dojazdu

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.