Urząd Gminy Łubianka

Kalendarz, Imieniny

Piątek 31 Marca 2017
Beniamina, Balbiny, Kornelii

Wersje językowe

Informator gminny

Wyszukiwarka

Menu

Wideo galeria

Licznik odwiedzin

Jesteś 312 osobą na stronie

Treść strony

Darmowa utylizacja azbestu

W dniu 21  listopada 2016 r.  Rada Gminy Łubianka uchwaliła „Program usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest dla Gminy Łubianka na lata 2016 – 2032”. Program umożliwi pozyskanie zewnętrznych środków finansowych na demontaż, transport i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest. W wyniku rozstrzygniętego konkursu gmina otrzymała na inwentaryzację i opracowanie programu dotację  z Ministerstwa Rozwoju w wysokości 14 100 zł przy udziale własnym 21 %, koszt całkowity : 18 000 zł.

Urząd Gminy Łubianka ogłasza nabór wniosków o udzielenie dofinansowania na pokrycie kosztów związanych z demontażem, transportem i unieszkodliwieniem wyrobów zawierających azbest z terenu naszej gminy w 2017 roku. Wniosek wraz z niezbędnymi załącznikami dostępny jest w Wydziale Infrastruktury Rolnictwa i Ochrony Środowiska (ul. Toruńska 97) oraz w sekretariacie Urzędu Gminy (Aleja Jana Pawła II nr 8).

Wnioski wraz z wszystkimi wymaganymi załącznikami, tj.:

·       deklaracją przystąpienia do programu,

·       oświadczeniem o prawie dysponowania nieruchomością na cele budowlane,

·       zgodą Starostwa Powiatowego w Toruniu na przystąpienie do robót budowlanych związanych z wymianą pokrycia dachowego z płyt cementowo-azbestowych na nowe,

należy składać w sekretariacie Urzędu Gminy w Łubiance lub w Wydziale Infrastruktury Rolnictwa i Ochrony Środowiska. Nabór wniosków trwa od 2 stycznia 2017 r. do 6 lutego 2017 r. Więcej informacji pod nr telefonu 603-516-122.

Inwestycja dofinansowana jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu przy udziale środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. 

autor: Bartosz Lewandowski, data: 2016-12-15

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.