Urząd Gminy Łubianka

Kalendarz, Imieniny

Piątek 26 Maja 2017
Filipa, Eweliny, Marianny

Wersje językowe

Informator gminny

Wyszukiwarka

Menu

Wideo galeria

Licznik odwiedzin

Jesteś 4279 osobą na stronie

Treść strony

 

„Budowa placu zabaw w miejscowości Zamek Bierzgłowski”

Celem projektu jest poprawa jakości życia mieszkańców Gminy Łubianka poprzez zapewnienie im właściwych warunków rekreacji na świeżym powietrzu.

 Cel ten został zrealizowany poprzez budowę placu zabaw w miejscowości Zamek Bierzgłowski.

Plac zabaw jest idealnym miejscem dla rozwoju aktywności ruchowej dziecka. Aktywność fizyczna, szczególnie w warunkach do tego przystosowanych, w gronie rówieśników należy niewątpliwie do ulubionych zajęć dzieci. Stworzony specjalnie dla najmłodszych, bezpieczny oraz dostosowany do oczekiwań i potrzeb maluchów w różnym wieku plac zabaw, wpłynie korzystnie na rozwój fizyczny i psychiczny dzieci.

W skład placu zabaw wchodzi:

·        piaskownica 3,00m X 3,00m

·        huśtawka  z bocianim gniazdem

·        zestaw zabawowy- zjeżdzalnia

·        huśtawka ważka

·        karuzela koszyczkowa

·        ławka parkowa

·        tablica regulaminowa

 

Projekt jest współfinansowany  z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko – Pomorskiego w wysokości 12.000 zł i z budżetu Gminy Łubianka w wysokości 4000 zł.

Anna Filus

 

 

Place Zabaw 2010

 

 

 

Rozstrzygnięcie naboru wniosków o udzielenie dotacji celowych dla gmin w ramach realizacji zadania „Place zabaw dla dzieci oraz miejsca rekreacji i wypoczynku na terenach wiejskich”

 

Zakończona została piąta edycja konkursu „Place zabaw dla dzieci oraz miejsca rekreacji i wypoczynku na terenach wiejskich”. W dniu 1 czerwca 2010 roku Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego Uchwałą Nr 44/683/10 rozstrzygnął nabór wniosków o udzielenie dotacji celowych dla gmin w ramach realizacji zadania „Place zabaw dla dzieci oraz miejsca rekreacji i wypoczynku na terenach wiejskich”, mających na celu zabezpieczenie wypoczynku i rekreacji mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego.
W ramach naboru wniosków o udzielenie dotacji celowych dla gmin na realizację zadania „Place zabaw dla dzieci oraz miejsca rekreacji i wypoczynku na terenach wiejskich” wpłynęło 48 wniosków o udzielenie dotacji na utworzenie placów zabaw i 5 wniosków o udzielenie dotacji na utworzenie miejsc rekreacji i wypoczynku.
W całym regionie, dzięki dofinansowaniu z budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego powstanie w tym roku 38 placów zabaw, a także 4 miejsca rekreacji i wypoczynku. Na realizację tych projektów Urząd Marszałkowski przeznaczył pół miliona złotych. Łączna wartość tych przedsięwzięć wynosi 750.988 zł.
- Realizowany przez samorząd województwa program budowy placów zabaw dla dzieci i miejsc rekreacji na terenach wiejskich co roku cieszy się dużym zainteresowaniem samorządów lokalnych. To bardzo ważna pomoc, bo wiele gmin w naszym województwie z powodu ograniczonych środków finansowych nie może samodzielnie zrealizować tego typu inicjatyw – mówi marszałek Piotr Całbecki – Naszym celem, do którego systematycznie dążymy jest to, aby takie bezpieczne i nowoczesne obiekty powstały w każdej miejscowości województwa kujawsko-pomorskiego.
Począwszy od 2006 roku, dzięki wsparciu samorządu województwa powstało w naszym województwie 155 placów zabaw dla najmłodszych oraz 11 miejsc rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców obszarów wiejskich. Corocznie, dofinansowanie trafia do gmin wiejskich, miejsko-wiejskich lub miejskich, które realizują przedsięwzięcie w miejscowości o liczbie mieszkańców do 5 tysięcy.
Z myślą o zapewnieniu możliwości wypoczynku i rekreacji dorosłym mieszkańcom obszarów wiejskich, po raz drugi z budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego dofinansowane jest tworzenie miejsc rekreacji i wypoczynku.
W bieżącym roku utworzenie placu zabaw zostanie dofinansowane z budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego kwotą 12.000 zł, a miejsca rekreacji 13.333 zł. Minimalna wysokość wkładu własnego jst musi wynosić 25% całkowitej wartości projektu. Pieniądze zostaną przeznaczone na przygotowanie terenu, zakup niezbędnych, atestowanych urządzeń oraz ich montaż i wymianę. Nowe i zmodernizowane miejsca wypoczynku powinny być gotowe najpóźniej do końca września.
W opinii beneficjentów program jest bardzo potrzebny i dobrze oceniany przez mieszkańców, a władze jst inspiruje do tworzenia nowych placów zabaw oraz miejsc rekreacji i wypoczynku na terenie Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Źródło   www.kujawsko-pomorski.pl

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.