Urząd Gminy Łubianka

Kalendarz, Imieniny

Piątek 26 Maja 2017
Filipa, Eweliny, Marianny

Wersje językowe

Informator gminny

Wyszukiwarka

Menu

Wideo galeria

Licznik odwiedzin

Jesteś 873 osobą na stronie

Treść strony

SUKCES ZAWODNICZEK Z NASZEJ GMINY

W sobotę 5 grudnia 2009 w Czaplinku odbyły się Mistrzostwa Polski Północnej Juniorów Kyokushin-Kan Karate-do. W Mistrzostwach udział wzięli udział zawodnicy reprezentujący 17 oddziałów znajdujących się w regionie północnym z następujących miejscowości: Bydgoszczy, Czaplinka, Chełmna, Gdańska, Gdańska Pałacu Młodzieży, Gdyni, Golubia – Dobrzynia, Grudziądza, Kalisza Pomorskiego, Olsztyna, Połczyna Zdroju, Świecia, Świnoujścia, Torunia, Wąbrzeźna, Wolina, Złocieńca oraz z Konina i Głuszycy.
 
Mistrzostwa zorganizowano zwłaszcza dla juniorów w konkurencjach kata i kumite.
Poziom całych zawodów był o wiele wyższy w porównaniu z minionymi latami.
W skład reprezentacji toruńskiego klubu weszły trzy młode zawodniczki, mieszkanki naszej gminy Marcelina Grabowska, Weronika Krajewska i Katarzyna Socha.
 
W konkurencji kata do lat 12 (układy formalne) dziewczęta nie miały sobie równych w regionie. W eliminacjach jako jedyne wyszły ze swoich grup i w finałach zajęły następujące miejsca Marcelina Grabowska I, Weronika Krajewska II, Katarzyna Socha III.
 
Podczas Mistrzostw rozegrana została również konkurencja kumite czyli walki. Kumite sportowe w kyokushinkan karate odbywa się w systemie knockdown tzn. w pełnym kontakcie ale z wykluczeniem uderzeń rękoma na twarz. Juniorzy dodatkowo zabezpieczeni są dodatkowymi ochraniaczami. W kumite dziewcząt 12lat wystąpiła Marcelina i Weronika. Finał rozegrały między sobą. Tym razem Weronika Krajewska zajęła I miejsce a Marcelina Grabowska II. Katarzyna jest młodsza o rok od swoich koleżanek ale już myśli o starcie w przyszłym roku.
Dodać warto, że Marcelina Grabowska jest aktualną Mistrzynią Polski Juniorów w kata do lat 12, a Weronika Krajewska Mistrzynią Polski Juniorów w kumite 12lat.
W przyszłym roku startować będą w roczniku wyższym 13-14lat gdzie będzie znacznie trudniej ale tymi wynikami potwierdziły swoją wysoką pozycję.
Dziewczęta zaczęły swoje treningi karate w Łubiance pod okiem Adama Witkowskiego. Niestety sekcja Toruńskiego Klubu Karate Kyokushin po trzech latach działania z powodów finansowych została zawieszona. Od tej pory zarażone pasją poznawania japońskiej sztuki walki jeżdżą trzy razy w tygodniu na treningi do dojo w Toruniu przy ul. Osikowej 11 gdzie trenują obecnie z trenerem kadry Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do Arturem Wilento 4dan. 
Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy z klubów województwa kujawsko – pomorskiego, którzy w klasyfikacji drużynowej zajęli pierwsze trzy miejsca tj. w kolejności Grudziądz, ToruńiChełmno.
autor: Artur Wilento

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.