Urząd Gminy Łubianka

Kalendarz, Imieniny

Piątek 26 Maja 2017
Filipa, Eweliny, Marianny

Wersje językowe

Informator gminny

Wyszukiwarka

Menu

Wideo galeria

Licznik odwiedzin

Jesteś 1519 osobą na stronie

Treść strony

Historia na fotografiach - pierwsza drużyna UKS "Bałagany"
 

Uczniowski Klub Sportowy
"Bałagany"

Pierwsze zajęcia z hokejem na trawie rozpoczęły się w Łubiance w grudniu 1993 r. Początkowo brało w nich udział 20 uczniów z klas V-VII.
27 lipca 1994 roku "Bałagany" (tak został nazwany klub po śmierci Adama Filemonowicza) został zarejestrowany jako stowarzyszenie sportowe. Jednym z założycieli
i pierwszym trenerem był niezapomniany Adam Filemonowicz wspaniały szkoleniowiec i wielki przyjaciel młodzieży. Do największych sukcesów można zaliczyć dwukrotny 10
- cio dniowy wyjazd do Włoch (1994 i 1998), gdzie "Bałagany" zajęły I miejsca w turniejach towarzyskich wygrywając między innymi z HC "Sacrofano", HC "Lazio", HC "Roma", HC "Tevere". Młodzi zawodnicy mieli również możliwości uczestniczenia w audiencji u papieża, jak i zwiedzania Watykanu, Rzymu i Wenecji. Zorganizowany został w 2000 roku obóz dwutygodniowy w Słowacji - Trenczynie. W turnieju Suda Cup 2002 w Hradec Kralove (Czechy) w kategorii dzieci zajęliśmy I miejsce wygrywając ze "Slawią" Hradec Kralove, "Racą" Trenczyn, "Sokołem" Kbely, HC ,,1953" Jicin i "Lokomotivem" Bratysława i IV miejsce w kategorii juniora młodszego.
W 1997 roku w Finale Mistrzostw Polski juniora młodszego "Bałagany" zajęły IV miejsce na hali i na boisku, a w roku 1999 zdobyły wicemistrzostwo w hali. W 2002 roku zostały brązowymi medalistami w hali. Na VIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży we Wrocławiu zespół wywalczył II miejsce.
Z powodzeniem bierzemy udział w licznych imprezach ogólnopolskich: im. P. Lazara w Siemianowicach Śląskich, im. J. Makowskiego w Toruniu, turnieju gwiazdkowym w Poznaniu, z okazji Dnia Dziecka w Gąsawie, mini-hokeju w Poznaniu oraz w różnych rozgrywkach regionalnych.
W 1997 roku wystąpiliśmy w I programie TVP "Baw się z nami", w którym w rywalizacji szkół "Bałagany" zajęły II miejsce.
Od sześciu lat jesteśmy organizatorami Memoriału im. Adama Filemonowicza, jest to największa impreza dla tej kategorii wiekowej w hali w Polsce. Udział w niej bierze minimum 120 młodych zawodników z całej Polski, a nawet z zagranicy (Słowacji i Ukrainy).
W roku 2000 było ich aż 200.
Co roku 30 zawodników doskonali swoje umiejętności na obozach szkoleniowych w Poznaniu, Kłodzku i innych miejscowościach. Polski Związek Hokeja na Trawie ocenia "Bałagany" jako jeden z najlepiej pracujących klubów z młodzieżą w kraju.
Nasi zawodnicy i wychowankowie reprezentowali i reprezentują Polskę w meczach międzypaństwowych.
Od połowy 2003 r. w UKS "Bałagany" aktywnie działa sekcja piłki nożnej dziewcząt, którą prowadzi Rafał Cieślak.
Obecnie w sekcji hokeja  ćwiczy 45 chłopców, których trenują: Andrzej Makowski i Leszek Rzemiejewski, natomiast w sekcji piłki nożnej trenuje 18 zawodniczek.

autor: R. Dubicki, data: 15.11.05

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.